Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі вшановують учасників бойових дій на території інших держав

15.02.2021
У Житомирі вшановують учасників бойових дій на території інших держав

У Житомирі сьогодні, 15 лютого,  вшановують учасників бойових дій на території інших держав. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року. У 2021 році виповнюється 32 роки з дня виводу військ з Афганістану.

З цієї нагоди воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій, військовослужбовці, представники влади, підприємств, установ і громадських організацій міста, а також житомиряни урочистою ходою пройшли від майдану Соборного по вулиці Великій Бердичівській до пам’ятного знаку «Братам, загиблим у Афгані» на Новому Бульварі.

Під час мітингу учасники поклали квіти до пам'ятника «Братам загиблим у Афгані». Вічна пам’ять воїнам, які загинули!

Довідково: 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю - війна була програна. Афганська війна (1979-1989) стала останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та була однією з вагомих причин його краху.

Через горнило "афганської війни» пройшли близько 160 тисяч вихідців з України. Під час війни СРСР в Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

15 лютого вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. Українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках. Після здобуття Україною більше 44 тисяч українських військових стали учасниками багатьох миротворчих місій.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі.