Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

День пам’яті загиблих захисників під Дебальцевим

18.02.2021
День пам’яті загиблих захисників під  Дебальцевим

Шість років тому, 18 лютого 2015 року, після тривалої оборони Дебальцевого українські військові залишили місто. Бої в Дебальцевому - одна з ключових подій у протистоянні на Донбасі. Сили АТО протягом дев’яти місяців забезпечували ізоляцію кризового району на сході України та не допускали його поширення на решту території держави. З травня 2014 року штабом АТО було проведено понад 40 операцій з визволення території Луганської та Донецької областей від незаконних збройних формувань, більшість із яких була успішною, у тому числі  визволення міста Дебальцевого у липні 2014 року. 

Гостре протистояння між українською армією та російсько-терористичними військами тривало у січні-лютому 2015 року.

За даними Генерального штабу Збройних Сил України,  під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовців ЗСУ. Значними були втрати українських військ в озброєні. Близько 30% техніки було знищено противником або виведено з ладу силами наших підрозділів. За ведення бойових дій в районі Дебальцевого державними нагородами України нагороджено 379 військовослужбовців (у тому числі 136 - посмертно), а відзнаками Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ - 450 осіб.

Дебальцевський плацдарм увійшов в новітню історію України як символ самопожертви, мужності та героїзму захисників України. 

Подвиг українських воїнів назавжди залишиться в наших серцях!