Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

COVID-19 залишається небезпечним! Колективний імунітет ще не сформовано! Бережіть себе та рідних!

22.02.2021
COVID-19 залишається небезпечним! Колективний імунітет ще не сформовано! Бережіть себе та рідних!

Щодня в Україні оприлюднюється обнадійлива статистика щодо стану захворюваності на коронавірусну хворобу. За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, станом на 22 лютого 2021 року в Україні зафіксовано 3 206 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Проте слід не забувати про підступність нової хвороби ІІІ тисячоліття. Щодня і в Україні, і в інших державах фіксуються нові спалахи COVID-19. Розслаблятися не варто, хвороба ще не подолана остаточно. За останню добу в Україні зареєстровано 53 летальних випадків від ускладнень коронавірусної хвороби. За весь час пандемії в Україні померло від COVID-19 25 156 людей.

На сьогодні Житомирська область у п’ятірці областей, де за останню добу зареєстрована найбільша кількість підтверджених випадків коронавірусної хвороби: в Івано-Франківській  - 515, Вінницькій  - 328, Житомирській  - 286, Львівській  - 279 та Чернівецькій - 259 випадків.

Нагадаємо: COVID-19 - гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Вірус міститься у крапельках, які людина виділяє під час кашлю чи чхання. Відстань - це гарантія безпеки. Це фактор переривання поширення збудника, а відтак, і хвороби на COVID-19. Тому заразитися майже неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви перебуваєте на значній відстані. Та, якщо людина торкається забруднених поверхонь, а потім - очей, рота чи носа, вірус може передаватися і через руки. Ось чому важливо регулярно й ретельно їх мити з милом або, якщо такої змоги немає, протирати засобами для дезінфекції з вмістом спирту 70%, а також часто й якомога довше провітрювати приміщення

Основною групою ризику тяжкого перебігу чи смерті є літні люди та люди з хронічними захворюваннями. Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості та корисні звички:

  • використовуйте захисні маски,
  • користуйтеся дезінфектантами, мийте руки;
  • тримайте дистанцію понад 1,5 м.

Бережіть себе та своїх  рідних!

Лише спільними зусиллями можна призупинити розповсюдження  коронавірусу, уникнути смертей і ускладнень від нього та продовжити жити нормальним активним життям!