Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Самовільно ніхто не може зрізати чи кронувати дерева на території, що знаходиться у комунальній власності

25.02.2021
Самовільно ніхто не може зрізати чи кронувати дерева на території,  що знаходиться у комунальній власності

 

Користувачі соцмереж висловили занепокоєння щодо неправильного  кронування дерев у Житомирі. Зазначимо, що у місті справді виявлені випадки несанкціонованого кронування дерев, яке здійснюється з порушенням вимог та технологій проведення обрізки зелених насаджень. Аби розібратися у неприпустимій ситуації, представники муніципальної інспекції  та   Зеленбуду  сьогодні здійснили виїзну нараду  на вулиці Добровольчих батальйонів, де   кроновано  4 липи,  та на вул. Бориса Тена,   -  16 тополь.

Фахівці кажуть, що ці дерева кроновано неправильно та з порушенням необхідних вимог та  технологій. 

Територія,  де кронували 16  тополь, прилегла до ОСББ.  Його голова показує договір  на  здійснення кронування цих насаджень приватною компанією. Однак  комісія не визначала технічний їх  стан. Ці тополі, зі слів фахівця, стовідсотково відійдуть, однак кронування тут здійснено з порушенням технологій.

Чи відросте липа на вул. Добровольчих батальйонів, фахівець Зеленбуду сказати однозначно не може.  «Тут дерево в такому віці, що...сподіваюся, відійде». З приводу несанкціонованого втручання у зелені насадження, які знаходяться на території комунальної власності (вул.Добровольчих батальйонів)   КП «Зеленбуд» звернулося  до правоохоронних органів.

Самовільно ніхто не може зрізати чи кронувати дерева на території,  що знаходиться в комунальній власності. Для здійснення цієї процедури мають бути дозвільні документи – акт обстеження зелених насаджень, який складає комісія з представників КП «Інспекції з благоустрою»,  екологічної інспекції,   КП «Зеленбуд»,  управління з питань  надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, управлінь комунального та житлового господарства  міської ради тощо.  

Шановні мешканці Житомира,  наголошуємо, що у разі необхідності  проведення кронування чи видалення дерев, вам необхідно звернутися із письмовою заявою до виконавчого комітету міської ради. Відповідне звернення буде направлено до уповноважених органів та комунальних підприємств. Чи підлягає дерево кронуванню, а тим більше видаленню, визначає спеціальна комісія, яка обстежує технічний стан насаджень у листяний період.  

І ще одне:  кронувати дерева мають фахівці!