Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирська міська рада дала згоду на прийняття майна та земельних ділянок закладів ПТУ

25.03.2021
Житомирська міська рада дала згоду на прийняття  майна та земельних ділянок закладів ПТУ

Питання про згоду на прийняття у власність Житомирської міської ОТГ майна та земельних ділянок закладів професійно –технічної освіти включили до порядку денного чергової п’ятої сесії Житомирської міської ради.

Підпункт 1 пункту «а» статті  29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» діє норма, що виконавчі органи сільських, селищних, міських рад можуть управляти майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, в межах, визначених радою.

Прийняття у власність Житомирської міської ОТГ майна та земельних ділянок закладів професійно – технічної освіти передача повноважень з їх управління на місцевий рівень, надасть можливість посадовим особам бюджетної установи відповідного рівня приймати правильні управлінські рішення у межах визначених законодавством прав, у тому числі пов’язані з процесом безоплатної передачі (отримання)  майна за рішенням суб’єкта управління.  

Міський голова озвучив, що даним рішенням депутати фактично звертаються до Кабінету Міністрів України про взяття на баланс міста майна та земельних ділянок закладів професійно - технічної освіти. 

Без передачі у комунальну власність закладів професійно – технічної освіти органи місцевого самоврядування не мають змоги формувати мережу закладів профільної освіти відповідно до вимог, здійснювати їх належне утримання (поточний і капітальний ремонт), придбання необхідного обладнання, технічного переоснащення та обслуговування приміщень, що значно знижувати якість підготовки робітничих кадрів.