Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутати Житомирської міської ради підтримали програму здешевлення кредитів для місцевого бізнесу

26.03.2021
Депутати Житомирської міської ради підтримали програму здешевлення кредитів для місцевого бізнесу

25 березня було прийнято рішення Житомирської міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 18.06.2020 №1895 «Про затвердження Положення про відшкодування суб’єктам господарювання відсотків за короткостроковими та середньостроковими кредитами, що залучені у банківських установах».

Метою внесення змін є врегулювання питання щодо поєднання державної підтримки бізнесу за програмою «Доступні кредити 5−7−9%» з місцевою фінансовою підтримкою для суб'єктів мікропідприємництва та суб’єктів малого підприємництва.

Завдяки місцевій фінансовій підтримці підприємці, що зареєстровані на території Житомирської міської громади, отримують можливість користуватися кредитними коштами під 2,5−3,5−4,5% в гривні.

При цьому, такі суб’єкти господарювання повинні відповідати сукупності наступних критеріїв:

  • бути резидентами України;
  • перебувати на податковому обліку за основним місцем реєстрації у місцевому територіальному органі Державної податкової служби;
  • проводити свою, незаборонену чинним законодавством України, господарську діяльність не менше дванадцяти місяців;
  • не мати простроченої заборгованості з виплати заробітної плати та заборгованості перед бюджетами усіх рівнів.

Метою надання фінансової підтримки місцевому бізнесу є створення сприятливих умов для розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва, а також подолання економічних наслідків, спричинених поширенням на території громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Формою надання фінансової підтримки є відшкодування сплачених відсотків за користування кредитами на поповнення обігових коштів, реалізацію заходів з розширення та відновлення виробничих потужностей.

Максимальний розмір фінансової підтримки на одного учасника програми в межах одного календарного року складає 150,0 тис. грн.

На реалізацію програми фінансової підтримки місцевого бізнесу в місцевому бюджеті на 2021 рік передбачено 1,0 млн грн, та розглядається можливість збільшення такого фінансування у випадку її успішності.

Банками-партнерами програми є: АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ КБ «Приватбанк» та АТ «Ощадбанк».

Про детальні умови участі в програмі можна дізнатися за телефоном:

+38 (094) 145-85-78, комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради, або +38 (0412) 48-12-10, департамент економічного розвитку Житомирської міської ради.