Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Живи Житомиром – створюй Житомир»- гасло Другого форуму «Інтегрований розвиток Житомира»

11.09.2017
«Живи Житомиром – створюй Житомир»- гасло  Другого форуму «Інтегрований розвиток Житомира»

Сьогодні, 11 вересня, у Житомирському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», проходить Другий форум «Інтегрований розвиток Житомира», організаторами якого є Житомирська міська рада та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Форум є складовою проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та має на меті налагодження дієвої взаємодії громади і влади. У роботі Форуму беруть участь: міський голова Сергій Сухомлин, директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт, представники депутатського корпусу та виконавчих органів міської ради, керівники громадських організацій.

Міській голова Сергій Сухомлин, відкриваючи Форум, привітав його учасників та зазначив: «Сьогодні тут зібралися люди, для яких важливе майбутнє нашого міста та стратегія його розвитку. Дякую урядовій компанії GIZ за співпрацю у реалізації проекту «Інтегрований розвиток Житомира». Стратегія розвитку міста, яку ми будемо сьогодні прописувати, дасть нам можливість отримати відповідь на питання, де у нас буде збільшуватись населення, яке потребуватиме посилення інфраструктурних об’єктів: транспорту, навчальних закладів, поліклінік та ін. Документ Інтегрованого розвитку Житомира має лягти в основу генерального плану та дати поштовх для влади, житомирян, бізнесу з точки зору інвестування та розвиту міста. Написати такий документ неможливо обмежившись силами команди муніципалітету та наших німецьких і швейцарських консультантів. Програму «Інтегрованого розвитку Житомира» можна писати лише з залученням громади міста.  Дякую всім, хто долучився до проекту і вірить у Житомир так само, як вірю в нього я».             

Програма Форуму передбачає бліц-аналіз пріоритетних напрямів розвитку Житомира, презентацію напрацювань проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»: «Інтегрований розвиток Житомира: де ми зараз», «Пріоритетні напрями впровадження проекту у 2017 - 2018 роках», а також роботу в форматі «Світове кафе» над аналізом пріоритетів розвитку Житомира до 2030 року.

По завершенню Форуму його учасники будуть запрошені на  офіційне відкриття Інформаційного центру інтегрованого розвитку Житомира 2030 та офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» за адресою: вул. Покровська, 6 (другий поверх), м. Житомир. Під час відкриття Інформаційного центру відбудеться оголошення результатів громадського голосування за кращий демонстраційний проект, який буде реалізовано протягом 2018 року. 

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро. DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього співпраця з Німеччиною охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.