Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирських школярів навчали основам цивільного захисту населення

19.04.2017
Житомирських школярів навчали основам цивільного захисту населення

19 квітня в ЗОШ № 30, яка є однією із базових шкіл з питань цивільного захисту, відбувся показовий захід до «Дня цивільного захисту населення». У навчальних класах пройшли тематичні відкриті уроки, вікторини, ролеві ігри з основ безпеки життєдіяльності. Школярі практикувались у наданні медичної допомоги та закріплюватимуть знання з правил поведінки в умовах небезпечних ситуацій, в тому числі в побуті.

На території школи була представлена виставка аварійно-рятувальної техніки, спеціального обладнання та засобів захисту.

До заходу були залучені спеціалісти з ДСН, які провели курс лекцій з правил дотримання пожежної безпеки та продемонстрували основи гасіння пожежі.

Також у школі була проведена тренувальна евакуація.

«Такий захід дасть можливість всім учасникам навчально-виховного процесу на практиці максимально охопити всі теми, що вивчаються під час проходження курсів з основ безпеки життєдіяльності, захисту Вітчизни та основ здоров’я. Наше головне завдання максимально залучити учнів, щоб вони мали уявлення, які ризики небезпеки їх чекають у житті та що необхідно робити у випадку, коли вони потрапляють в екстремальні ситуації», - зазначив заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Куліковський.

У період з 14 по 29 у загальноосвітніх навчальних закладах міста проводиться «День цивільного захисту».

Захід був організований управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення та управління освіти міської ради.

Інформація для загального ознайомлення

«День цивільного захисту» - це підсумок роботи з підготовки школярів, педагогічного та технічного персоналу загальноосвітніх навчальних закладів за навчальний рік з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Основними завданнями «Дня цивільного захисту» є:

- закріплення в учнів та персоналу умінь, навичок правильно і швидко діяти в  прогнозованих надзвичайних ситуаціях;

- формування і розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: мужності, витримки, кмітливості, ініціативи, відваги, взаємної виручки, постійної готовності до надання необхідної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях;

- визначення рівня готовності адміністрації навчального закладу до виконання своїх обов’язків у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

Завершальним етапом при проведенні «Дня цивільного захисту» є спеціальні об’єктові тренування в залежності від притаманних навчальному закладу внутрішніх та зовнішніх ризиків небезпеки.