Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відкрили чергову амбулаторію сімейного лікаря

05.10.2017
У Житомирі відкрили чергову амбулаторію сімейного лікаря

Нова амбулаторія сімейного лікаря з’явилася за адресою вул. Героїв Десантників, 23. Подібний заклад став другим у місті Житомирі. Першу амбулаторію загальної практики сімейної медицини було відкрито 29 грудня по вулиці Корольова, 46.

«Амбулаторія має забезпечувати амбулаторний прийом пацієнтів та обслуговування викликів хворих до дому. Щоденне навантаження на лікаря амбулаторії розраховано на 40-50 хворих, серед них 10-12 викликів на дому, - розповів міський голова Сергій Сухомлин.- На створення амбулаторії у 2016-2017 роках міською радою були виділені кошти в загальній сумі понад 2 мільйони гривень. На реконструкцію приміщення – більше 1, 5 мільйона гривень. На придбання меблів, обладнання та інвентарю з міського бюджету виділено 603 тисячи гривень. Проведення робіт з благоустрою прилеглої території коштувало 140 тисяч гривень».

Загальна кількість населення, яка підлягає медичному обслуговуванню в амбулаторії, становить приблизно 12 тис.осіб, з них 10 тис. дорослого населення та до двох тисяч дітей.

Основна перевага амбулаторій - швидкий контакт з лікарем та максимальне наближення медичного закладу до пацієнта.

В умовах амбулаторії заплановано надання первинної медичної допомоги:

  • огляд хворого (лікарський огляд, вимірювання антропометричних показників, забір матеріалу для проведення аналізів, вимірювання показників цукру, ЕКГ – дослідження),

  • надання невідкладної, кваліфікованої лікарської допомоги дорослому та дитячому населенню, 

  • лікування в умовах денного стаціонару (внутрішньом’язеві призначення, інфузійна терапія, небулайзерна терапія та ін.).

У разі необхідності, при наявності показів лікар спрямує хворого на стаціонарне лікування в лікувально-профілактичні заклади міста.

Значна увага у роботі амбулаторії приділятиметься профілактичним заходам, спрямованим на зниження захворюваності серед населення та виявлення захворювань на ранніх стадіях (перш за все онкологічних захворювань, хвороб серцево-судинної системи, туберкульозу).