Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Нові можливості та перспективи Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

06.10.2017
Нові можливості та перспективи  Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

22 травня Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради відзначив п’яту річницю від дня заснування. За словами Віктора Козира, директора Центру, 5 років становлення були непростими. Це були роки пошуку фахівців, методик, технологій, формування команди. На сьогодні фахівці центру надають комплексні послуги з психологічної, педагогічної, логопедичної корекції, масажу, лікувальної фізкультури, логопедичного масажу, соціально-побутової адаптації, фізіотерапевтичні послуги. Завдяки підтримці депутатського корпусу Житомирської міської ради, Центр став установою, де застосовуються новітні технології комплексної реабілітації дітей з інвалідністю від 2-х до 18 років.

У 2017 році Центр отримав 221 620, 00 грн. з бюджету розвитку міста. Ці кошти направлені на оснащення Центру сучасними реабілітаційними практиками. За кошти бюджету розвитку міста встановлено реабілітаційну клітку з системою «Павук», яка дозволяє надати дитині з важкими руховими порушеннями вертикального положення тіла.

«Лікувальна фізкультура, таким чином, поєднується з психологічною складовою, дитина переживає «ситуацію успіху. Використання цієї системи   дуже важливе для реабілітації дітей з ДЦП, у дитини починають функціонувати області головного мозку, які відповідають за прямоходіння і координацію, відправляючи до м'язів необхідні сигнали. У дітей із навіть складною формою ДЦП спостерігається динаміка у розвитку», - каже Тетяна Рясновська, фахівець Центру, переможець  конкурсу-рейтингу популярності та здобутків «Гордість міста» - 2015. 

Також у цьому році за кошти бюджету розвитку два кабінети Центру були оснащені ортопедичними пристроями «ZEBRA». Ці прилади дозволяють маломобільним  пацієнтам Центру бути активними учасниками реабілітаційного процесу. Завдяки виділеним з міського бюджету коштам, Центр розширив спектр послуг, які надаються дітям, що мають порушення спектру аутизму, просторової орієнтації. В Центрі встановлено корекційно-розвивальний комплекс «ТІМОКО» та персональний комп’ютер для встановлення даного комплексу, а також універсальний спортивно-ігровий набір «Розвивайко».

«Діти з аутизмом не відчувають власного тіла у просторі. Завдяки цього комплексу пацієнти Центру отримують можливість відчувати своє тіло та досягати базових психомоторних навичок», - пояснює Тетяна Рясновська.

Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради, розташований за адресою: вулиця Святослава Ріхтера, 23, надає   реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю від 2-х до 18 років, які мають ризик отримати інвалідність. Станом на 1 жовтня реабілітаційні послуги отримує 81 дитина з особливими потребами. З початку року 140 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги. Близько половини підопічних Центру мають інвалідність «підгрупи А», це діти, які потребують постійного супроводу, підтримки.

«Основний принцип роботи Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів полягає у комплексному підході: залученні максимальної кількості фахівців та родини у реабілітаційний процес. Фінансове забезпечення Центру  дозволяє на сьогодні проводити заходи, спрямовані на коригування порушень розвитку дітей з фізичними та (або) розумовими вадами, навчати їх основним соціальним та побутовим навичкам, створювати умови для їх максимальної інтеграції в суспільство», - розповідає директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Вікторія Краснопір.

«На жаль, кількість дітей, які потребують відповідної реабілітації, корекції розвитку, щороку збільшується.  Цьому сприяє безліч не до кінця вивчених факторів – і екологічні, і соціальні, і багато інших.  Окрім того, ускладнюються форми захворювань, відчувається брак спеціалістів, які своєчасно можуть встановити діагноз, забезпечувати ефективну реабілітацію хворих. Нещодавно депутати міської ради вкотре підтримали ініціативу   Центру: рішенням сесії міської ради Центру виділено додатково 3 штатні одиниці. Завдяки цьому буде розширено спектр послуг, що надаються фахівцями Центру, а також створено групу тривалого перебування дітей»,  - повідомив директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради Віктор Козир.

До недавнього часу державна соціальна політика була орієнтована на певну ізоляцію дітей з проблемами в розвитку. Поява таких установ як Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради є яскравим свідченням того, як не лише на жалості та співчутті, а реальній допомозі можна допомагати дітям з обмеженими можливостями, допомагати їх адаптації в сучасне суспільство.