Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир взяв участь у ІІ Форумі практиків партиципації «Громадські бюджети від А до Я»

20.11.2017
Житомир взяв участь у ІІ Форумі практиків партиципації «Громадські бюджети від А до Я»

У Києві, 16-17 листопада, відбувся ІІ Форум практиків партиципації «Громадські бюджети від А до Я».

Форум став простором для презентації успішних практик, обміну досвідом та дискусій щодо нового та надзвичайно динамічного суспільного явища – бюджету участі.

Цього року до Києва приїхали посадовці та активісти з більш як 100 українських міст, муніципалітетів Грузії, Молдови та Польщі, а також експерти з Німеччини та Великої Британії.

Учасники обмінювались кращими практиками, визначали стандарти та принципи процесу, навчались новим інструментам роботи, розглядали виклики та шляхи їх вирішення.

Голова Центру розвитку інновацій #НаУКМА, групи Е-демократія #РПР, експерт Фонд Східна Європа, експерт Програма EGAP Сергій Лобойко виступив щодо українського та міжнародного досвіду добрих практик Громадського бюджету та щодо того, які саме Положення та модель громадського бюджету потрібні місту:

«Громадський бюджет – це мирна демократична революція впровадження прямої демократії. Ми стоїмо на порозі визначення моделі. Глобально вибір треба зробити між тим, що це буде - конкурс проектів під контролем бюрократії чи розвиток участі під контролем громадськості?»

Практично всі учасники висловилися за розвиток участі громадськості під час реалізації громадського бюджету в містах і регіонах України.