Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

День відкритих дверей у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів міської ради

29.11.2017
День відкритих дверей у Центрі соціальної реабілітації  дітей-інвалідів міської ради

Сьогодні, 29 листопада, у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради проходить День відкритих дверей. Вже зранку в Центр завітали представники засобів масової інформації. Про діяльність Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, його фінансове забезпечення та підтримку від депутатського корпусу міської ради, заходи та методики щодо реабілітації пацієнтів говорили журналісти із Віктором Козирем, директором Центру, та Тетяною Рясновською, фахівцем Центру.

«Наш Центр особливий тим, що він є закладом саме соціальної реабілітації. Нас часто порівнюють із медичним закладом. Але унікальність нашого Центру в комплексному підході до надання допомоги, який поєднує у собі і психологічну, і педагогічну, і логопедичну корекції та багато інших послуг. Тільки в комплексі можна досягти відповідного результату. Згідно із Положенням маємо надавати послуги близько 50 пацієнтам. Така кількість є недостатньою для обласного центру, де за статистикою проживають близько 1 200 дітей, які потребують соціальної реабілітації. На сьогодні у Центрі проходять реабілітацію 87 дітей. Фахівці Центру надають комплексні послуги з психологічної, педагогічної, логопедичної корекції, лікувальної фізкультури, соціально-побутової адаптації, фізіотерапевтичні та інші послуги», - розповів Віктор Козир.

«День відкритих дверей у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів міської ради проходить напередодні Міжнародного дня осіб з інвалідністю. Такий день дає можливість нагадати людям, що живуть щоденним звичайним життям, про людей, які обмежені в чомусь. Особливо про дітей, які щодня долають якісь труднощі: труднощі в пізнанні, пересуванні, іноді навіть у харчуванні», - наголосила Тетяна Рясновська.

За словами Віктора Козира, саме завдяки підтримці депутатського корпусу Житомирської міської ради, Центр став установою, де застосовуються новітні технології комплексної реабілітації дітей з інвалідністю від 2-х до 18 років. У 2017 році Центр отримав 221 620, 00 грн. з бюджету розвитку міста. Ці кошти направлені на оснащення Центру сучасними реабілітаційними практиками.

Саме за кошти бюджету розвитку міста встановлено реабілітаційну клітку з системою «Павук», два кабінети Центру були оснащені ортопедичними пристроями «ZEBRA». Також у Центрі встановлено корекційно-розвивальний комплекс «ТІМОКО» та персональний комп’ютер для встановлення даного комплексу, а також універсальний спортивно-ігровий набір «Розвивайко». Завдяки отриманим технологіям розширено спектр послуг, що надаються фахівцями Центру, а також створено групу тривалого перебування дітей.

Довідково: 22 травня 2017 року Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради відзначив п’яту річницю від дня заснування. Близько половини підопічних Центру мають інвалідність «підгрупи А», це діти, які потребують постійного супроводу, підтримки. Центр розташований за адресою: вулиця Святослава Ріхтера, 23.