Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Доступні ліки» у 2018 році діятимуть ще для трьох напрямків захворювань

29.11.2017
«Доступні ліки» у 2018 році діятимуть ще для трьох напрямків захворювань
Згідно з інформацією МОЗ України мова йде про ліки від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності.

Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року. Мільйони українців по всій країні вже скористалися програмою та отримали життєнеобхідні ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Програма зарекомендувала себе досить успішно: в залежності від регіону «Доступні ліки» щомісяця отримують від 100 до 200 тис. пацієнтів у понад 6,6 тис. аптек. Восени попит на програму не припиняє зростати: щомісяця на 150 тис рецептів пацієнти використовують більше. Бюджетом цього року на реалізацію програми передбачено 700 млн. грн., у наступному році ця цифра має збільшитися до 1 млрд. грн.

У місті Житомирі відпуск лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» здійснюють 42 аптечні заклади. Станом на 21 листопада 2017 року загальна кількість пацієнтів, що звернулись та отримали рецепти, становить 51359 осіб. Загальна кількість виписаних рецептів становить 106111 шт.

Враховуючи розширення фінансування у наступному році, Міністерство охорони здоров’я України планує додати до урядової програми «Доступні ліки» ще 3 нозології. Про це йдеться в проекті постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Також у проекті постанови передбачено додати ще по одній діючій речовині для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу – «Лозартан» і «Глібенкламід».

«Доступні ліки» – це початок кардинальних змін у забезпечені громадян вільним доступом до ефективних та безпечних життєвонеобхідних ліків. У перспективі  планується, щоб кожен пацієнт був на 100% забезпечений ліками від найпоширеніших захворювань.