Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Хірургічне відділення Центральної міської лікарні №2 отримало сучасне медичне обладнання

30.11.2017
Хірургічне відділення Центральної міської лікарні №2 отримало сучасне медичне обладнання

30 листопада в Центральній міській лікарні №2 відбулась презентація  нового сучасного медичного обладнання для хірургічного відділення, яке було придбано за рахунок державної  субвенції.

Нове обладнання дозволить у більш зручний для медиків та пацієнтів спосіб здійснювати діагностику захворювань, спостереження стану хворих у динаміці  та контроль лікувального процес.

Про це розповів заступник міського голови Матвій Хренов.

«Основний акцент було зроблено на рентгенологічне відділення -  закуплено рентгенівське і операційне обладнання. На все це було витрачено 9, 3 млн грн. З міського бюджету було витрачено лише 3% від цієї суми. Всі інші кошти було отримано з державного бюджету. Хочу зазначити, що розвиток хірургії в  другій міській лікарні не завершений - це лише початок. На сьогоднішній момент вже розроблено проектно - кошторисну документацію, щоб зробити сучасний операційний блок. Якісне обладнання - це лише частина надання хірургічної допомоги - тому в наступному році ми плануємо запустити роботи по реконструкції операційного блоку», - зазначив заступник міського голови.

Для Центральної міської лікарні №2 було закуплено:

  • Сучасний рентгендіагностичний комплекс на 3 робочих місця;
  • Відоендоскопічна система;
  • Автоматична машина для миття та дезинфекції ендоскопів;
  • Ультразвуковий директор;
  • Електрохірургічний блок з аргоноплазменним коагулятором;
  • Операційний стіл;
  • Наркозно-дихальний апарат.

Віктор Помирляну, завідувач хірургічного відділення лікарні сказав, що придбане обладнання дасть можливість надавати ширший спектр допомоги.

«Придбане обладнання дасть можливість застосовувати сучасні методи лікування в хірургії, збільшити частку малотравматичних (малоінвазивних) втручань в загальній кількості операцій, що проводяться фахівцями лікарні,- розповів  Віктор Помирляну. -  Також  використання нового обладнання скоротить  термін перебування пацієнта в лікарні, розширить спектр малоінвазивних операцій  та допоможе  створити передумови для організації гібридного операційного блоку малоінвазивної хірургії».

Загальна сума державної субвенції соціально-економічного розвитку окремих територій, яка була спрямована на придбання медичного обладнання для лікувальних закладів міста Житомира, становить 20 млн грн. Кошти отримані за сприяння народного депутата Борислава Розенблата.