Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Завдяки впровадженому енергоменеджменту та термомодернізації дитячий садок у Житомирі зменшив споживання тепла вдвічі

01.12.2017
Завдяки впровадженому енергоменеджменту та термомодернізації  дитячий садок у Житомирі зменшив споживання тепла вдвічі

1 грудня у Житомирі за участю Голови Держенергоефективності Сергія Савчука та директора комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради Бориса Пахолюка відбувся прес-тур на повністю утеплений за європейськими стандартами дитячий садок.

Ще у 2015 році за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у дитсадку було проведено комплексну термомодернізацію (утеплено підвал, горище, стіни), встановлено індивідуальний тепловий пункт із системою автоматичного регулювання подачі тепла, замінено вікна на енергоефективні.

Більше того, навіть встановлено геліосистему для забезпечення дитячого садка гарячою водою в неопалювальний період.

Також у дитячому садку впроваджено систему енергоменеджменту. Зокрема, здійснюється щоденний моніторинг споживання енергоресурсів.

У результаті проведених робіт економія тепла за опалювальний сезон склала більше 50%.

Тож, завдяки впровадженню низки енергоефективних заходів, за підсумками опалювального сезону 2017-2018 рр. заклад зможе зекономити щонайменше 130 тис. гривень державних коштів.

«Енергоефективність – ключ до вирішення проблем з енергозабезпеченням бюджетних установ. Наприклад, завдяки енергоменеджменту можна скоротити енергоспоживання у школах, дитсадках, лікарнях тощо до 20% без додаткових капіталовкладень. Заходи з комплексної термомодернізації будівель дозволяють щонайменше вдвічі зменшити споживання тепла. Все це разом спосіб заощадити чималі суми бюджетних коштів»,  – зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час огляду повністю утепленого дитячого садка.

Огляд дошкільного навчального закладу № 63, де впроваджено енергоменеджмент та проведено термомодернізацію за європейськими стандартами, відбувся 1 грудня, у Житомирі в рамках семінару «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень».

Довідково:

Дошкільний навчальний заклад № 63 у м. Житомирі – одна з багатьох бюджетних будівель, удосконалених та відремонтованих у містах-партнерах Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).