Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Представники з Житомира поділились успішним досвідом

28.04.2017
Представники з Житомира поділились успішним досвідом

27 квітня в Києві відбувся третій Форум Енергоефективного партнерства 2017 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих". Відкрив форум віце-прем'єр міністр Геннадій Зубко, який наголосив, що із запуском Фонду енергоефективності, у всіх обласних центрах будуть відкриті офіси, які безкоштовно надаватимуть консультації з технічних рішень щодо впровадження енергоефективних заходів.

«Про це є домовленість з нашими європейськими партнерами, зокрема урядом Німеччини. Будуть залучені незалежні енергоаудитори. Люди мають чітко розуміти, як ефективно використати власні і державні кошти. Крім того, є домовленість з європейськими партнерами про 100 млн євро фінансової допомоги на впровадження таких заходів в рамках Фонду енергоефективності. Також уряд Німеччини підтвердив готовність продовжити навчання з енергоменеджменту для муніципальної влади», — наголосив Геннадій Зубко.

Представником та одним із спікерів форуму від міста Житомира, виступив директор департаменту бюджету та фінансів Сергій Гаращук, який розповів про історію успіху Житомира в доповіді «Фінансисти друзі енергоменеджменту».

«Ключовими компонентами успіху міста у побудові ефективної системи енергоменеджменту, на наше спільне глибоке переконання, є два моменти: підтримка з боку уряду Німеччини плюс команда. Протягом 3-х років починаючи з 2014 року компанія GIZ спільно з муніципалітетом реалізувала проект «Енергоефективність у громадах». Під час реалізації цього проекту з числа фахівців виконавчих органів міської ради утворено дієву команду. Ці фахівці пройшли потужне навчання, набули знань та навичок, здобули передовий міжнародний досвід впровадження енергоефективних заходів. І сьогодні ця команда здійснює управління енергоспоживанням міста», - поділився Сергій Гаращук, директор департаменту бюджету та фінансів міської ради.

До участі у Форумі запросили керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міських голів, енергоменеджерів, представників ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представників промислових підприємств, ЕСКО-компанії, які мали змогу отримати новий досвід, а також поділитись власним.

Ключовими темами Форуму стали :

- Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень.

- Енерго сервіс в бюджетній сфері: повернення ЕСКО-інвестицій-2016, перші заощадження у бюджеті-2017.

- Приріст попиту на ЕСКО-договори від влади та інвесторів.

- Енергосервіс в житловій сфері: вигоди будинків і ризики інвесторів.

- Необхідні передумови та потенційні бар’єри для національного поширення пілотних проектів у 2017 році.

- Сучасні інструменти підвищення енергоефективності в промисловості: енергоменеджмент та фінансові стимули і санкції.

- Новації програм з утеплення будинків. Протягом декількох годин на форумі обговорили не лише шляхи до енергонезалежності, а й активізації економіки кожного міста, регіону та всієї України загалом.