Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

​Соціальна акція до Дня Святого Миколая для дітей та молодих людей, хворих на фенілкетонурію

18.12.2017
​Соціальна акція до Дня Святого Миколая для дітей та молодих людей, хворих на фенілкетонурію

Вже традиційними стали вітання зі святом Святого Миколая дітей, які хворіють на фенілкетонурію, організовані Житомирським  міським  центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.  Щорічна святкова зустріч пройшла  18 грудня  у Домі української культури.

Концертну програму з нагоди свята присутнім підготував народний вокальний ансамбль «Чарівність» Житомирського агротехнічного коледжу, а Святий Миколай вручив усім подарунки.

«Шановні присутні, дорогі діти та батьки, вітаю вас з початком новорічних та різдвяних свят. Бажаю вам добра та здоров’я. Із Днем Святого Миколая вас!» , - привітала гостей директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко.

У місті проживає 24 дитини та молоді особи, хворі на фенілкетонурію. Це захворювання відноситься до числа рідкісних у світі та повністю невивчених  хвороб,  лікувальне харчування  таких хворих дуже обмежене і специфічне, потребує великих фінансових витрат: щоденно необхідна сума  перевищує  сотні гривень. Державою безкоштовне медичне лікування передбачено тільки для дітей до 3-х років. Враховуючи, що хворим на фенілкетонурію не можна  вживати білкову їжу та солодощі, подарунки для них були у вигляді фруктів, цитрусових та соків.