Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Ми напрацьовуємо практичну складову гендерного питання та рівних можливостей в Житомирі, - позиція депгрупи «Рівні можливості»

14.03.2018
Ми напрацьовуємо практичну складову гендерного питання та рівних можливостей в Житомирі,  - позиція депгрупи «Рівні можливості»

14 березня в Житомирській міській раді відбулося засідання депутатської групи «Рівні можливості». У засіданні взяли участь депутати міської ради: Іван Фурлет, Наталія Леонченко, Олександр Ракович, Олександр Величко, Лариса Жигадло, Ірина Ярмоленко, а також начальниця профільного управління міської ради Ірина Ковальчук та експертка групи «Рівні можливості»  Марина Грицька. До групи надішла заява щодо приєднання від секретаря Житомирської міської ради Наталії Чиж. У засіданні депутатської групи  також взяв участь депутат Василь Шевченко.

Депутати опрацювали ряд рішень та пропозицій, зокрема: рекомендації Житомирському міському голові щодо прийняття проекту рішення на сесії ради Європейської хартії рівності жінок та чоловіків у житті місцевих громад, розробленого і запропонованого Радою європейських мініципалітетів і регіонів та її партнерами. А це передбачає певні практичні речі протягом двох років - профільну програму та заходи. 

На разі, профільне управління повинне розробити пропозиції по найоптимальнішому вирішенню цього питання, а саме:

  •  розглянути можливість виведення "Програми забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок"  як окремої; 
  •  введення штатної одниниці, яка працюватиме виключно з даним питанням, щоб надалі постійно проводити аналітику цільових програм з відповідними рекомендаціями щодо врахування рівних можливостей для усіх, проводити навчання усіх керівників департаментів та управлінь ради.

Також депутати обговорили звернення від народних депутатів, які надійшли до групи, та певні організаційні моменти, які дозволять активніше спіпрацювати з громадою.

Окрему подяку учасники засідання висловили за надані інформаційні матеріали та рекомендації гендерній експертці з Вінниці Світлані Ходаковій та заступниці міського голови Вікторії Краснопір за активну співпрацю з групою.