Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Програму «теплих кредитів» відновлено

20.03.2018
Програму «теплих кредитів» відновлено
Багатоквартирні житлові будинки, у яких створено ОСББ, мають можливість з державного бюджету отримати відшкодування частини суми тіла кредиту, взятого на енергоефективні заходи. Розмір відшкодування становить від 40% до 70%, але не більше ніж 14 000 тис. грн за одним кредитним договором на одну квартиру.
 
Також, в Житомирі діє міська програма, згідно з якою ОСББ та ЖБК м. Житомир мають право на компенсацію з міського бюджету відсотків по кредитам або частини тіла кредиту, що отримано на енергоефективні заходи згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження».
 
«Теплі кредити» - це дійсно гарна можливість скористатися цією програмою, здійснивши комплексні енергоефективні заходи у будинку. Це забезпечить комфортні умови проживання та дозволить зменшити комунальні платежі житомирян», - каже начальник управління муніципального розвитку Артем Ражев.- Для отримання відшкодування відсотків або частини тіла кредиту житомиряни мають звернутися до управління муніципального розвитку і заявою та пакетом документів: випискою або витягом з єдиного державного реєстру, копією паспорту, ідентифікаційного коду, завірену фінансовою установою копією кредитного договору з усіма додатками, в тому числі графік погашення кредиту, довідкою з обслуговуючого банку про відкриття розрахункового рахунку позичальника».
 
Участь у Програмі беруть державні банки: ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк), АБ «Укргазбанк», «Приватбанк».
 
Загалом, державною та міською програмами з підтримки енергоефективних заходів у Житомирі у 2017 році вже скористалося 21 ОСББ.
 
Як отримати «теплий кредит»?
1. ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).
2. Отримує кредитні кошти.
3. Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.
4. Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.
5. Відшкодування частини суми кредиту здійснюється в межах коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік, та відповідно до помісячного плану асигнувань в порядку черговості надходження до Держенергоефективності зведених реєстрів позичальників.
 
За більш детальною інформацією щодо компенсації відсотків «теплих» кредитів або частини тіла кредиту для ОСББ та ЖБК звертайтесь до управління муніципального розвитку Житомирської міської ради за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова 4/2, управління муніципального розвитку каб. 264, тел. (0412) 48-12-00.