Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Катовіце - Польща

26.03.2018
Катовіце - Польща

Країна: Польща

Засновано: 16 століття

Населення: 315 123 (2005)

Площа: 164,64 км²

Веб-сторінка: http://www.katowice.eu/

Історія міста:  

Земля навколо Катовіце, Верхня Сілезія, була населена етнічними Сілезійцями з перших століть н. е. Першими її власниками була династія Польських Сілезійських Піастів, до її занепаду, коли вона ввійшла до складу Габсбургів. Саме місто було засноване у 19-му столітті, в період, коли територія була під владою Пруського королівства — у 1865 році Катовіце отримало статус міста. Населене німцями, сілезійцями, євреями та поляками, місто стало частиною Другої Польської Республіки, слідом за Сілезійськими повстаннями, що прокотилося по Сілезії у 19181921 роках. Територія була послідовно розділена об'єднаною комісією, що розділила Катовіце між Польщею та значимою автономією.

Місто процвітає завдяки великим мінеральним (особливо сіль) покладам біля гір. У значній мірі зріст і процвітання міста залежить від вуглевидобувної та сталеливарної галузей, які зайняли свої позиції під час Індустріальної Революції. Останнім часом, згідно з економічними реформами місто змінює шлях розвитку від важкої промисловості до малого бізнесу.

У 19531956 рр. комуністи із Польщі переіменували Катовіце в Сталінград — «місто Сталіна»

Серйозний удар по екології міста був завданий після другої світової війни — в час комуністичної влади у Польській Народній Республіці, але останні зміни в законодавстві багато що повернули на свої місця.