Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Лише за умови активної співпраці органів влади з громадськими організаціями людей з інвалідністю можна змінити ситуацію на місцях

05.04.2018
Лише за умови активної співпраці органів влади з громадськими організаціями людей з інвалідністю можна змінити ситуацію на місцях

Про це говорили сьогодні, 5 квітня, у конференц-залі готелю «Reikartz Житомир», де відбулося відкриття дводенного навчального семінару-тренінгу «Методологія та стратегія співпраці з представниками місцевих органів влади для створення умов адаптації виборчих дільниць для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю». Організатор заходу - Неля Ковалюк, радник Віце-прем’єр-міністра України Г.Зубка, голова ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я.», регіональний представник ВГО НАІУ в Житомирській області. Метою заходу є поширення та подальше впровадження методології моніторингу доступності виборчих дільниць та адвокатування включення людей з інвалідністю до виборчих процесів.

«Протягом останніх кількох років Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з міжнародною організацією IFES провела ряд досліджень, які стосуються забезпечення політичних прав людей з інвалідністю в Україні. Дослідження стосувалися питань щодо того, з якими бар’єрами стикаються люди з інвалідністю під час реалізації свого виборчого права. Найбільші бар’єри, які відзначили люди з інвалідністю, - це фізичні  бар’єри на виборчих дільницях. При цьому понад 90% опитуваних зазначили, що хотіли б брати участь разом із своїми рідними та друзями у голосуванні на виборчих дільницях. Ми провели пілотний проект у Полтавській області. На сьогодні це єдина область в Україні, де такий проект було реалізовано.  Спочатку ми обстежили всі виборчі дільниці - 1269 об’єктів. Це відбувалося у 2016 році. Цікаво, що на той час лише 3 з цих об’єктів виявилися доступними для людей з інвалідністю. Після цього в області було розроблено відповідний стратегічний план змін, який було успішно реалізовано. На семінару-тренінгу представники Полтавщини презентують шляхи своїх досягнень» - розповіла Наталія Скрипка, виконавчий директор ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

«Сподіваємося, що Житомирська область стане другою в Україні, де буде успішно реалізовано проект щодо адаптації виборчих дільниць для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю. Полтавський досвід нам довів, що лише за умови активної співпраці органів влади з громадськими організаціями людей з інвалідністю можна змінити ситуацію на місцях. Тому ми у Житомирі, бо саме тут налагоджено такий рівень взаємодії», - наголосила Наталія Скрипка.

Протягом 2-х днів представники громадських організацій людей з інвалідністю разом із представниками органів влади обговорюватимуть питання щодо міжнародного досвіду в забезпеченні та реалізації виборчих прав осіб з інвалідністю; реалізації політичних прав громадян з інвалідністю в Україні; результатів впровадження пілотного проекту «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю» в Полтавській області; підготовки та реалізації стратегії змін щодо покращення стану доступності об’єктів громадського призначення, на яких розташовано виборчі дільниці; методики проведення аудитів доступності громадських закладів тощо. Працюючи в групах, учасники семінару-тренінгу проведуть навчально-практичний аудит доступності  холу та приміщень конференц-зали готелю «Reikartz Житомир».