Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відбулася презентація-дискусія “Відкриті дані Житомира: для громади, влади та бізнесу”

16.04.2018
У Житомирі відбулася презентація-дискусія “Відкриті дані Житомира: для громади, влади та бізнесу”

16 квітня в приміщенні Центру розвитку місцевого самоврядування відбулася презентація-дискусія «Відкриті дані Житомира: для громади, влади та бізнесу». 
На початку заходу усіх присутніх привітала секретар міської ради Наталія Чиж. Вона наголосила на тому, що міські ради повинні впроваджувати найкращі практики в прозорості та підзвітності.

«Ми активізували свою роботу на шляху до прозорості, підзвітності та участі громадян у формуванні міської політики. Впевнена, що Портал суттєво спростить доступ до важливої інформації, яка потрібна городянам», - сказала Наталія Чиж.

Під час заходу було представлено проект з розвитку відкритих даних в Житомирі, аналіз оприлюдненої міською радою інформації та визначено пріоритетну інформацію, яка має бути надана міською радою у форматі відкритих даних. Участі у дискусії взяли журналісти, активісти, представники громадського сектору, бізнесу та науки.

Мета заходу - зібрати потреби громадян в інформації щодо міста. Основні напрямки, які присутні запропонували опрацювати команді «Відкритих даних»:

  • Дані про бюджет участі;
  • Передача коштів/отримання коштів закладами освіти;
  • Розподіл коштів ЖЕКів;
  • Містобудівний кадастр;
  • Реєстр земельних ділянок;
  • Реєстр МАФів з геоінформаційними даними та пайовими внесками.

«У жовтні місяці планується запуск проекту відкритих даних Житомира, де розміщуватиметься інформація, яка користується попитом у громадськості. Саме цей проект має на меті надати громадянам доступу до комунікації з місцевою владою, практичного застосування даних для створення нових підприємств та послуг, залучення інвестицій до міського розвитку», - Надія Бабинська, голова Лабораторії відкритих даних України.

Нагадаємо, що 5 квітня 2018 року Житомирською міською радою було підписано меморандум щодо реалізації муніципального проекту з розвитку відкритих даних в місті, що виконується проектом Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах. Місто було обрано з-поміж 20 міст-заявників для участі в конкурсі муніципальних проектів разом з Івано-Франківськом та Кропивницьким.

В рамках проекту передбачено проведення аудиту даних міської ради, визначення та оприлюднення пріоритетних наборів даних, розробка інтерактивної візуалізації на основі даних та порталу відкритих даних міста.