Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Якщо говорити між нами, то все починається з мами

11.05.2018
Якщо говорити між нами, то все починається з мами

Як просто і зворушливо написала про маму наша землячка, дитяча письменниця Марія Пономаренко у своєму вірші «Якщо говорити між нами»! Адже кожен з дитинства і протягом всього життя несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, матусі, неньки, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє. 

Сьогодні, 11 травня, Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Управління культури міської ради в Палаці культури організували святкову програму до Дня матері.

Ольга Юрченко, директор Центру розповідає: «Четвертий рік поспіль ми організовуємо свято до Дня матері, на яке запрошуємо матусь із дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, матусь-дружин учасників АТО та загиблих Героїв, матусь дітей, які потребують особливої уваги. На сьогоднішнє свято запрошені 200 матерів».

Усім запрошеним на свято діти дарували квіти та вітальні листівки до Дня матері, а творчі колективи міста, співаки та музиканти подарували усім учасникам заходу концерт.

Довідково: У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів та їхньої ролі у житті кожної людини у пам'ять про свою матір, Анну Марію Рівз-Джарвіс, яка була відомою громадською діячкою, боролася за розвиток сфери охорони здоров'я у США. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом.

У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати і в Європі.

В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.