Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Інформація щодо конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків в житловому фонді міста Житомира

14.05.2018

14 травня 2015 року Верховною Радою України  прийнятий Закон України № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який передбачає, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками, за рішенням яких усі функції з управління багатоквартирним будинком або їх частина можуть передаватися управителю або всі функції - об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку.

Законом № 417-VIII приділено окрему увагу питанню управління багатоквартирним будинком управителем та укладення із ним відповідного договору.

10 червня 2018 вводиться в дію Закон України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні-послуги», предметом регулювання якого є, в тому числі, відносини, що виникають у процесі надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Законом № 2189-VIII визначено нову класифікацію видів житлово- комунальних послуг в порівнянні із Законом України від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги».

 Так, статтею 5 Закону № 2189-VIII встановлено перелік житлово-комунальних послуг, до якого належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.

На виконання вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України від 13.06.2016 № 150,  15 травня2018 року проводиться конкурс на призначення управителів багатоквартирних будинків в житловому фонді міста Житомира

Послуга з управління багатоквартирним будинком, включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Житловий фонд міста Житомира поділений на 9 об’єктів конкурсу (груп будинків), які розділені за принципом територіальної приналежності.

На сьогоднішній день участь у конкурсі планують прийняти близько 20 компаній з різних міст України.

 

 

В.о. начальника управління                                                                  А.А. Оніщенко