Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутати підтримали пропозицію естонської компанії «E energija» щодо будівництва теплової електростанції на біопаливі

17.05.2018
Депутати підтримали пропозицію естонської компанії «E energija» щодо будівництва теплової електростанції на біопаливі

Депутати підтримали пропозицію естонської компанії «E energija» щодо реконструкції старої котельні по вул. Жуйка, 12 та будівництва на її території теплової електростанції на біопаливі. Відповідне рішення Житомирська міська рада ухвалила під час позачергової сесії 17 травня.

«З метою реалізації державної політики енергозбереження, забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішень міської ради від 16 лютого 2017 року №529 «Про внесення змін до рішення Житомирської міської ради від 11.03.15 №862 «Про затвердження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Житомира на 2015-2024 роки»» та від 16 лютого 2017 року №530 «Про затвердження міської цільової програми «Муніципальний енергетичний план міста Житомира на 2017-2020 роки» міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Підтримати реалізацію проекту щодо будівництва в м. Житомирі на майданчику котельні по вул. Жуйка, 12 когенераційної установки на біопаливі.

2. Укласти меморандум про партнерство між Житомирською міською радою та компанією «E energija» Житомирської міської ради згідно з додатком.

3. Уповноважити міського голову Сухомлина Сергія Івановича підписати меморандум про партнерство, що згаданий в пункті 2 цього рішення.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на міського голову», — йдеться у рішенні.

Під час свого виступу представник групи естонських компаній «E energija» Вайдас Повиленас зазначив, що вартість проекту 16 млн євро.

«Ми плануємо створити близько трьох десятків робочих місць. Будівництво ТЕЦ також дозволить зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. Працювати ТЕС буде за рахунок спалення щепи, залишки деревини, гілок», – повідомив Вайдас Повиленас.

За словами міського голови Сергія Сухомлина, наразі гостро стоїть завдання зменшити споживання газу для міста.

«Будівництво електростанцій на альтернативному паливі для нас у пріоритеті. Нині ми реалізовуємо кілька таких проектів. Ми зможемо не лише  зменшити споживання газу, але й дати нижчий тариф на тепло, яке виробляється за рахунок біопалива, на 10% для населення, лікарень, закладів освіти та бюджетних установ», – зазначив міський голова.