Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Іноземним делегаціям показали Житомир

19.05.2017
Іноземним делегаціям показали Житомир

Представникам делегацій із міст-побратимів Житомира презентували Житомир. Екскурсію історичним центром міста для представників Кутаїсі (Грузія), Монтани (Болгарія), Плоцька та Битома (Республіка Польща) провів Микола Костриця.

«Місто Житомир має потужний туристичний потенціал, частину якого я вам покажу. Історія Житомира бурхлива та драматична, і це передалось як мешканцям так і архітектурним пам’яткам, адже такої кількості та древності будівель в Україні не так і багато»,- розповів Микола Костриця.

Розпочали екскурсію на Замковій горі, де розповіли іноземцям про історію заснування міста та теперішні археологічні знахідки, про краєзнавчий музей та майбутній музей природи, в який мають переселити скелет мамонта, що зараз знаходиться у нижньому рівні Хресто-Воздвиженської церкви.

«У вас є дуже багато цікавих місць, будівель та експонатів. Туризм у Житомирі – це дуже перспективна галузь. Єдине, що варто зробити для поштовху розвитку галузі – це розбудова туристичної інфраструктури. У нас в Грузії бізнесмен, який хоче відкрити готель, отримує справжню свободу від держави. Тому останні роки туристів у Кутаїсі дуже багато. Так повинно бути і у вас», - поділився Звіад Лавакхіа, голова адміністрації мерії Кутаїсі.

Далі гостям Житомира показали монумент Слави, після чого продовжили екскурсію в парку Гагаріна, де Микола Костриця розповів історію створення парку та його засновника барона де Шодуара.

«Історія парку неймовірна, пейзажі теж дуже красиві. Вам є чим пишатись і здивувати. Крім того місто, за мірками Болгарії, велике і перспективи також великі. Сьогодні ми приїхали у Житомир, аби створити спільний простір міст-побратимів, щоб реалізовувати і ваш і наш потенціал»,- розповів Станіслав Станоєв, віце-мер Монтани.

Нагадаємо, що сьогодні розпочинаються заході відзначення Дня Європи у Житомирі на які запрошенні делегації із Грузії, Болгарії, Польщі та Словенії. Сьогодні о 18.00 на майдані імені С.П. Корольова відбудеться концерт за участі Сілезької опери та українських творчих колективів.