Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Фестиваль «Майстерня Міста Житомир 2018». Про цікаві новинки цьогорічного фестивалю розповів директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця

04.06.2018
Фестиваль «Майстерня Міста Житомир 2018». Про цікаві новинки цьогорічного фестивалю розповів директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця

Цього року втретє у Житомирі проходитиме фестиваль «Майстерня Міста Житомир 2018». Розташований фестиваль буде на майданчику по вулиці Пушкінській в районі музичного училища з 6 по 11 червня. Організатори фестивалю наголошують, що «Майстерня міста» - це платформа для спілкування громадських організації, ініціатив, мешканців міста та міської влади. Про цікаві новинки та інтерес цьогорічного форуму розповів директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця.

Чому житомирянам варто прийти на «Майстерню Міста Житомир 2018»?

- Це є вже традиційний захід, який спрямований, в першу чергу, для налагодження діалогу між владою, громадою, житомирянами про те, яким ми хочемо бачити місто у майбутньому. Найголовніше обговорите те, що кожен з нас може зробити. Цьогорічна майстерня про зелене місто: це про всі питання, які пов’язані з екологією, з чистою водою, з озелененням, дбайливим ставленням до природи, з повторним використанням ресурсів тощо. Зелене місто - це один з пріоритетів міста Житомира до 2030 року. Цьогорічною особливістю майстерні стане перекриття частини вулиці Пушкінської та перетворення її на пішохідну на термін роботи фестивалю. Таким чином ми зможемо показати, як з користю та зручність можна використовувати простори міста.

Чому саме тема зеленого міста була обрана цьогоріч?

Це один з шести пріоритетів в рамках концепції інтегрованого розвитку «Житомир 2030».  Саме для того, аби глибше розкрити і залучити громадськість до прийняття рішень, до розробки стратегічних цілей і завдань «Житомир 2030» - ми і проводимо «Майстерню» під знаком «зелене місто».

Можливо, буде щось особливе, на що варто очікувати жителям міста від фестивалю?

- Протягом п’яти днів, у нас понад 80 різних заходів: дискусії, семінари, майстер-класи, квести і таке інше. Усі вони направлені на розкриття нашої теми. Вони різноманітні, але, тим не менше, це питання пов’язані із благоустроєм ОСББ, це пробіжка з прибиранням сміття «Прибери місто та зайві кілограми», зелене місто для читаючих дітей, дослідження щодо відновлення скверу на розі вулиць Лятошинського та Небесної сотні, презентації проектів пов’язаних з «Майстернею міських проривів». Кожного дня програма буде досить насичена і кожен для себе зможе вибрати те, що найбільше йому до вподоби, і де кожен може почути щось нове і запропонувати свої ідеї.

Як розвивається фестиваль, у порівнянні з минулорічним досвідом?

Ми маємо стійку тенденцію до інтересу з боку громадських організацій та просто небайдужих житомирян, щодо участі у «Майстерні міста». На жаль, ми не підтримуємо всі заявки. Це тому, що вони не відповідають тематиці. Але у нас уже є і постійні учасники, учасники, які долучаються з новими ідеями, а це означає, що інтерес є. Найголовніше – частково залишаються інфраструктурні речі, які допомагають зробити не тільки зміни в головах, а й візуально змінювати місто. Зокрема, цьогоріч планується майстер-клас по облаштуванню клумб, які знаходяться безпосередньо на локаціях «Майстерні міста», і які залишаться місту, висадка дерев та інші речі, які зроблять більш зеленим.