Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Відеофіксація перевірок

23.06.2018
Відеофіксація перевірок

Закон України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", був ухвалений 18 травня 2017 року та набрав чинності з 4 квітня 2018 року. Цей закон визначає правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України.

Закон дає право Держпродспоживслужбі, здійснювати відеофіксацію перевірок. Така робота проводиться, щоб зняти будь-які питання або претензії щодо упередженості інспекторів, які проводять захід (перевірку).

З 4 квітня 2018 року іспекторам Держспоживслужби, які проводять перевірки господарюючих суб'єктів, не потрібна згода останніх для проведення відеофіксації процесу. Відеоматеріали зберігатимуть протягом півроку у разі потреби їх надання у суд. Після цього матеріали знищуватимуть.

Також, за Законом, бізнес має бути готовий до приходу представника органу контролю без анонсу. Це не стосується аудиту системи НАССР: аудит постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше, ніж за три робочі дні до здійснення такого заходу. Це пов’язано з необхідністю підготувати потрібний пакет документів та забезпечити участь у цьому процесі всіх працівників, які відповідають за впровадження системи на підприємстві.

Житомирське міське Управління ГУ
Держпродспоживслужби в
Житомирській області