Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі до 2050 року планують перейти на 100% відновлюваних джерел енергії

23.06.2018
У Житомирі до 2050 року планують перейти на 100% відновлюваних джерел енергії

22 червня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та представник міжнародної неурядової організації «350.org» Юлія Пашковська підписали меморандум про співпрацю.

Сторони заявляють про намір співпрацювати та здійснювати спільні заходи для переходу міста Житомира на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року.

Зокрема, фахівці виконавчих органів Житомирської міської ради спільно із експертами «350.org» вивчатимуть питання щодо енергетичного переходу Житомира на 100% ВДЕ, а також розроблятимуть кліматичну стратегію міста та заходи із залучення громадськості до процесу формування локальної кліматичної політики та політики у сфері відновлюваних джерел енергії.

«Зараз спільно з міжнародними партнерами ми працюємо над великою кількістю заходів з енергоефективності. Для нас також важливо зменшити рівень викидів CO2 у місті. Ведеться робота із переходу м. Житомира на LED-освітлення, термомодернізації об'єктів бюджетної сфери. Нами вже розроблено муніципальний енергетичний план, в процесі написання Концепції інтегрованого розвитку міста: напрацьовано 6 пріоритетів, одним з яких є «Зелене місто». Такі кроки важливі для розвитку Житомира», - розвовів Сергій Сухомлин.

350.org — міжнародна неурядова екологічна організація, створена з метою привернення уваги широких верств громадськості до антропогенної зміни клімату та проблеми викиду в атмосферу величезних обсягів вуглекислого газу CO2 — одного з парникових газів.

Організація заснована американським екологом і публіцистом Біллом Мак-Кіббеном. Її назва бере свій початок з дослідження вченого NASA Джеймса Хансена, який встановив, що концентрація 350 ppm (часток на мільйон, чнм) оксиду вуглецю (IV) в атмосфері — це безпечна верхня межа, вище якого неминучі катастрофічні зміни клімату. До теперішнього часу в атмосфері Землі зареєстрована концентрація вуглекислого газу 392,04 ppm, що майже на 40% вище концентрації CO2 в доіндустріальну епоху, яка дорівнювала 278 ppm.

Відмітка 350 ppm була пройдена в 1988 році. «350.org» досягає своєї мети за допомогою проведення різних екологічних акцій по всьому світу. Найбільш масштабною на даний момент акцією став Міжнародний день кліматичних дій, який відзначили 24 жовтня 2009 року. У цей день було організовано 5245 різних заходів у 181 країні світу. Метою цієї акції була вимога, щоб делегати Конференції ООН зі зміни клімату (COP 15), що пройшла в грудні 2009 року в Копенгагені, домоглися домовленості про істотне зниження викидів CO2.