Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Проекти Бюджету участі 2018: розмаїття ідей задля розвитку Житомира

04.07.2018
Проекти Бюджету участі 2018:  розмаїття ідей задля розвитку Житомира

Облаштувати та облагородити територію, яка має всі можливості, щоб стати громадським простором, зоною відпочинку для усіх мешканців мікрорайону пропонує автор проекту «Громадський простір на Богунії» Ярослав Сідоров. Реалізація проекту вартістю 499 700 грн дозволить встановити ліхтарі; облаштувати пішохідну зону; встановити лавки та сміттєзбірники на мікрорайоні. Ярослав Сідоров вважає, що облаштування даної території покращить візуальну привабливість вулиці Офіцерської; мешканці мікрорайону отримають публічний простір, де зможуть проводити вільний час на свіжому повітрі недалеко від домівок; сквер стане комфортним і безпечним для пішохідних прогулянок та відпочинку.

Створення комплексної еко-ферми за 1 499 912 грн пропонує автор проекту Оксана Ветцель. Метою даного проекту є впровадження новітніх технологій в практично-навчальному процесі майбутніх спеціалістів різних галузей та проведення семінарів на основі теоретично-практичних новітніх технологій із подальшим розповсюдженням екологічно-чистої продукції в різних містах , а також налагодження контактів з різними країнами, проведення послуг еко-туризму. В описі свого проекту Оксана Ветцель зазначає: «Ми суть того, що їмо», - знаменита фраза, що належить Гіппократу, і на даний час не втратила своєї актуальності. Продукти, що представлені на ринку споживання, в основному виробляються з використанням шкідливих компонентів і потреба в екологічно-чистих продуктах харчування зростає. В таких умовах ідея створення еко-ферми може виявитися вельми перспективним проектом».  

«Дитяча мрія». Саме так назвав свій проект Микола Кропивницький. Проект передбачає створення дитячої ігрової зони відпочинку в Мальованському сквері (на перехресті вулиць Троянівська і Радивилівська). Реаліація проету вартістю 473 100 грн дозвлить встановити на дитячому майданчику ігровий комплекс «Бастіон», гойдалку InterAtletika, спортивний ігровий комплекс «Павутина» InterAtletika, гойдалку на пружині «Поні»; гойдалку на пружині «Мотоцикл».   

Автор проекту «Будівництво парковки на Крошні біля шкіл» Юрій Ракович вважає, що створення додаткової парковки біля ЗОШ №28 та ЗОШ №16 творить виключно комфортні умови для усіх. Проїзжа частина буде розвантажена від авто, які стоять на узбіччі, а тротуари будуть завжди вільні для комфортного пересування пішоходів. Проблему потрібно вирішувати вже сьогодні, бо з кожним роком кількість авто тільки збільшується і це може призвезти до постійних ранкових заторів на Крошні. Вартість проекту становить 500 000 грн.

У своєму другому проекті «Мультиспортивний майданчик на базі двох шкіл №28 та №16 (Друга секція)» Юрій Ракович за 1 500 000 грн пропонує побудувати багатофункціональний спортивний майданчик біля ЗОШ №28 та №16. Проект розрахований на дітей різного віку та їх батьків, які захоплюються футболом, волейболом, баскетболом, тенісом та бадмінтоном. Мета проекту – зробити заняття спортом привабливими і легкодоступними для всіх верств населення.

Відсутність будь-якої сучсасної спортивної прибудинкової інфраструктури для розвитку та відпочинку для мешканців мікрорайону стала передумовою для написання проекту «Облаштування спортивного комплексу (вул. Домбровського, 24,26,28,30)». Автор проекту Вікторія Швець за 1 348 175 грн планує облаштувати сучасний спортивний майданчик задля активного розвитку молодих людей, які займатимуться на ньому такими видами спорту як футбол, волейбол, баскетбол, великий теніс. Майданчик буде загальнодоступним і відкритим для всіх жителів міста, обіцяє Вікторія.

Анна Ракович, автор проекту «Благоустрій стежки між Крошнею та Вільським Шляхом (колишня Максютова)» вважає, що стан пішохідного проходу між мікрорайоном Крошня та вулицею Вільський Шлях знаходиться у незадовільному стані. Реалії такі, що можливість безпечно його використовувати обмежена літнім періодом та "сухою" погодою. Тому благоустрій цієї стежки є важливою складовою розвитку інфраструктури нашого міста. 500 000 грн автор проекту пропонує спрямувати створення нормальних умов для повноцінного пішохідного зв'язку великого мікрорайону Крошня з іншими частинами міста.

У своєму другому проекті «Європейський сквер на Крошні» Анна Ракович пропонує реконструювати занедбаний сквер по вулиці Покровській, 131 (навпроти Церкви Покрови Божої Матері) в сучасний європейський простір по вулиці Покровській, 131. Автор проекту вважає, що європейський сквер на Крошні стане прикрасою як самого мікрорайону, так і всього міста, адже повз нього проходить велика транспортна магістраль міста та області.  Реалізація проекту вартістю 1 500 000 грн передбачає заміну старого покриття доріжок на більш комфортне для пішоходів, озеленення скверу, встановлення місць для відпочинку, заміну освітлення.

Інформацію про інші проекти бюджету участі читайте незабаром на сайті.

Детальніше про усі подані проекти бюджету участі 2018 року можна ознайомитися на сайті «Бюджет участі Житомира».