Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Попередження порушень законодавства про працю

10.07.2018
Попередження порушень законодавства про працю

На підставі рішення виконавчого комітету міської ради від 06.06.2018 № 555 «Про створення робочої групи, затвердження Положення про її  діяльність та заходів» створено робочу групу зі сприяння легалізації «тіньової» заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення.(http://zt-rada.gov.ua/files/upload/sitefiles/doc1528790112.pdf)

Два рази на тиждень членами робочої групи будуть проводитися відвідування (робочі зустрічі) суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території м. Житомира.

Дані відвідування не будуть носити характер перевірок. При їх проведенні не складатимуться документи, щодо усунення порушень законодавства, не будуть застосовуватися штрафні санкції.

Роботодавців та найманих працівників членами робочої групи буде проінформовано про зміни в законодавстві, можливі наслідки «тіньової» заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення.

Наголошуємо, що робоча група проводить лише інформаційно-роз’яснювальну роботу при проведенні якої пред’являються службові посвідчення, в яких зазначаються їх місце роботи, посада та дата видачі.

Звертаємо особливу увагу, що відповідно до ст. 265 КЗпП України, юридичні та фізичні особи - підприємці, несуть відповідальність за порушення вимог законодавства про працю у вигляді штрафу.(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page8).