Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Питання ролі жінок у політиці обговорили представниці депутатської групи «Жінки Житомира» з членами місії ОБСЄ

09.08.2018
Питання ролі жінок у політиці  обговорили представниці депутатської групи «Жінки Житомира» з  членами місії ОБСЄ

Із 8 до 9 серпня на Житомирщині  перебуває спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні.  У рамках візиту в прес-центрі Житомирської міської ради відбулася зустріч членів міжнародної місії з представницями депутатської групи «Жінки Житомира».

Учасники зустрічі обговорили загальну політичну ситуацію в Україні та області, а також акцентували увагу на питанні участі жінок у політичному житті міста.

«Я переконана, що жодні нормативні акти чи закони  не зроблять жінку сильною чи слабкою. Часто жінки несвідомо очікують основних дієвих рішень від чоловіків, хочуть перебувати за чоловіком. Сьогодні ж в політиці є виклики, які вимагають присутності і активної діяльності жінок, - зауважила секретар міської ради Наталія Чиж.-  Я гадаю, що сучасні жінки політики  - сильні особистості, які самі себе сформували. Вони знають чого хочуть і як цього досягти. Аби збільшити активність українок у політичній діяльності необхідний час, для виховання нового прогресивного покоління: у наших дітей вже зовсім інше ставлення до ролі жінки у житті».

Водночас голова депутатської групи «Жінки Житомира» Тетяна Онопрієнко відмітила, що у Житомирській міській раді працюють 8 депутаток. Жінки – депутати очолюють депутатські фракції, комісію.

Під час дискусії не залишили без уваги також і події на Сході України.

Депутат міської ради Любов Цимбалюк наголосила, що у Житомирі немає жодної родини, мешканця, яких би не торкнулася війна на Сході: «Житомиряни є активними волонтерами. Наші земляки захищають державні кордони у складі  підрозділів Збройних Сил України та добровольчих батальйонів. У місті немає людей байдужих до війни у нашій державі».

Довідково: мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні полягає у спостереженні та звітуванні щодо ситуації у сфері безпеки, встановленні та відображенні у звітах фактів з місця подій, моніторингу та підтримці поваги до прав людини та фундаментальних свобод і звітуванні щодо гуманітарної ситуації та потреб населення, а також у сприянні встановленню діалогу.

Нагадаємо, що 26 червня на сесії Житомирської міської ради депутати прийняли рішення  «Про приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад».