Сайт працює у тестовому режимі. Стара версія сайту доступна за посиланням old.zt-rada.gov.ua

В Житомирі відбувся семінар для медичних працівників

29.05.2017
В Житомирі відбувся семінар для медичних працівників

На минулому тижні в Житомирі відбувся семінар для медичних працівників первинної ланки, на якому обговорювалась система стимулів для медиків, які лікуватимуть хворих на туберкульоз в амбулаторних умовах.

Проведення семінару було ініційовано громадською організацією «Інфекційний контроль в Україні» в партнерстві з благодійною організацією «Мережа» та державною установою «Центр громадського здоров’я МОЗ України» в рамках реалізації проекту «Вибір та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу, як ефективний спосіб покращення результатів лікування туберкульозу в Україні».

Зазначеним проектом передбачено, що за узгодженою схемою мотиваційних видатків за результатом діяльності (метод оплати за результат лікування) медичні команди (сімейні лікарі та сестри медичні) будуть отримувати грошову винагороду за ведення лікування хворого на туберкульоз в амбулаторних умовах. Відбір пацієнтів на лікування в такий спосіб буде здійснюватись Обласним протитуберкульозним диспансером спільно з амбулаторно-поліклінічним протитуберкульозним відділенням Центральної міської лікарні №2.

Нова модель на думку фахівців є більш орієнтованою на пацієнта, оскільки дозволяє організовувати лікування у більш зручний для хворого спосіб, не відривати його на тривалий час від родини, як це зазвичай відбувається при стаціонарному лікуванні, та одночасно забезпечувати постійний контроль з боку сімейного лікаря, який працює з цією сім’єю в повсякденному житті. Істотною перевагою амбулаторної моделі є максимальне наближення медичної допомоги до місця проживання хворого. В результаті цього значною мірою мінімізуються несприятливі соціальні і матеріальні збитки від туберкульозу для вразливих верств населення.

Підписання договорів між БО «Інфекційний контроль в Україні» та комунальними установами Центральні міська лікарня №1 та Центральна міська лікарня №2 (до складу яких входять структурні підрозділи з надання первинної медико-санітарної допомоги) дозволить певним чином відпрацювати механізми, які передбачені Концепцією реформи фінансування системи охорони здоров’я та будуть поступово реалізовуватись на державному рівні.

Нова модель фінансування за результат лікування була обговорена присутніми медичними працівниками та ініціаторами заходу. В ході обговорення присутні дійшли спільного висновку, що ця модель фінансування потребує впровадження, моніторингу та аналізу отриманих результатів.