Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

30 вересня – День усиновлення

26.09.2018
30 вересня – День усиновлення

Щороку 30 вересня Україна відзначає День усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке не випадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. 

Діти – найдорожче багатство кожної людини. Заради їх щастя ми готові долати всі труднощі і перешкоди. В них – надія на щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду.

На обліку служби у справах дітей перебуває 346 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У місті створено та функціонує 14 прийомних сімей, у яких виховується 19 дітей, 6 дитячих будинків сімейного типу, де проживає 42 вихованця, 248 дітей перебувають під опікою, піклуванням, понад 144 дитини усиновлено житомирянами. Упродовж 2016 року в Житомирі громадянами України було усиновлено 40 дітей, у 2017 році 36 дітей із закладів інституційного догляду розташованих на території м. Житомира, у 2018 році 34 дитини.

Загалом у Житомирі 79 дітей підлягають усиновленню та чекають на свою родину. Це діти різного віку, статі та стану здоров`я. Серед них є діти, для яких влаштування до нової сім’ї не повинне затьмаритися болем розлучення з братами і сестрами й утратою родинних зв’язків.

Головне завдання дорослих – захистити права кожної дитини, а особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  повернути їм  віру в добро і справедливість, а найголовніше – батьківську любов.

Усиновлення, встановлення опіки, піклування, створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу – це акти великої соціальної ваги, прояв гуманізму, реалізація природної потреби материнства і батьківства та водночас захист від самотності, як дорослих так і дітей.