Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Основи енергоефективності: просто про складне

30.10.2018
Основи енергоефективності: просто про складне

Під такою назвою сьогодні, 30 жовтня, в Інформаційному центрі інтегрованого розвитку Житомир-2030 проходить семінар для представників ОСББ.

Начальник управління муніципального розвитку Житомирської міської ради Артем Ражев під час відкриття семінару в своєму вітальному слові зазначив:

«На сьогодні у місті Житомирі функціонує вже 272 ОСББ, які створені в 332 багатоквартирних житлових будинках. ОСББ є найактивнішими учасниками програми з енергозбереження. Постійно попит зростає. Якщо у 2016 році було взято лише 8 кредитів, в 2017 – 21, протягом квітня-вересня поточного року ОСББ взяли 48 енергоефективних кредитів. Більше 18 млн. грн витратили ОСББ на утеплення своїх будинків: це роботи по заміні вікон, дверей, утепленню дахів. Деякі ОСББ провели навіть утеплення стін».

Лектори семінару надають відповіді представникам ОСББ на актуальні питання енергоефективності: що таке енергоефективність і з чого потрібно починати її впровадження; шляхи ефективного утеплення, модернізації системи опалення; джерела фінансування та окупність проектів з термореновації будинку; нові можливості для ОСББ від Фонду енергоефективності.

Оксана Рафальська, регіональний консультант Проекту IFC «Енергоефективність в Україні» зазначила:

«В Житомирі продовжується реалізація Проекту IFC «Енергоефективність в Україні» у Житомирській області. Нашим завданням є підвищення обізнаності голів та членів правління ОСББ щодо можливостей впровадження заходів із енергозбереження. Для цієї категорії ми й проводимо сьогодні чергове навчання. Ми запросили, в першу  чергу, голів новостворених ОСББ, тих, хто нещодавно розпочали свою діяльність та ще не встигли скористатись «теплим кредитом». У 2019 році нас чекає багато нововведень у даній сфері, зокрема: розпочне свою діяльність Фонд енергоефективності, паралельно буде залишатись програма «теплих кредитів». Тому для ОСББ важливо визначитись із пріоритетами і знати, в якому напрямку рухатись».