Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирський міський голова підписав меморандум про співпрацю у сфері розвитку системи захисту дітей

07.11.2018
Житомирський міський голова підписав меморандум про співпрацю у сфері розвитку системи захисту дітей

7 листопада 45 об’єднаних територіальних громад та 5 міст Житомирщини підписали меморандум щодо реформування інтернатів.

Головна мета меморандуму –  у рази зменшити кількість дітей у інтернатних закладах до кінця 2026 року. Зокрема, реформа полягає у тому, що держава має фінансувати не інтернати, а виділяти гроші на підтримку родин, які опинилися у скрутному життєвому становищі. Окрім цього, створювати альтернативні заклади для якісної соціальної адаптації дітей.

«У складний для країни час у першу чергу страждають діти. Сьогодні ми маємо перезавантажити свідомість дорослих та змінити відношення до наших дітей. Керівники міст, об’єднаний територіальних громад, обласних центрів мають із відповідальністю поставитися до цієї проблеми. Адже випускний інтернатного закладу потім повернеться у вашу громаду. Тому, яким він повернеться та ким буде працювати також ваша відповідальність. Дитини мають виховуватися у родинах», –  переконує уповноважений Президента України Микола Кулеба.

«У кожної дитини повинна бути родина. Інтернатні заклади, якими б сучасними вони не були і якими б добрими не були вихователі, не зможуть замінити сім’ю. Систему треба реформувати. Якщо родина потрапила в складну життєву ситуацію, ми маємо її підтримати. Для цього ми маємо об’єднати зусилля і діяти в інтересах дітей», – зазначає міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Нагадаємо у  жовтні 2017-го представники британської фундації письменниці Джоан Роулінг Lumos, Уповноважений Президента з прав дитини та голова Житомирської ОДА підписали меморандум про співпрацю з реформування інтернатних закладів Житомирщини, протягом року було розроблено план реформування інтернатів.