Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі тиждень триватиме виставка «Коли тиша заговорила»

22.11.2018
У Житомирі тиждень триватиме виставка «Коли тиша заговорила»

Сьогодні, 22 листопада о 14:00 в кінотеатрі «Жовтень» презентували унікальну виставку «Коли тиша заговорила», яка покликана звернути увагу на проблему нечуючих людей і тих, хто втрачає слух, - а це понад мільйон українців.

Одним із ініціаторів проведення виставки в Житомирі стала Людмила Зубко, засновниця ГО «Житомир! Зроби голосніше».

«Такі проекти - це дуже важлива ін’єкція для нас. Для того, щоб ми зрозуміли, що ми не можемо бути осторонь один від одного, адже ми одна громада. І це власне про чутливість один до одного, толерантність, об’єднання. І без цього не може бути майбутнього, це буде розшарування суспільства, коли кожен буде окремо за себе» - зазначає пані Людмила Зубко.

Також вона додала, що люди з порушенням слуху не повинні від цього страждати і варто бути більш чуйними, не залишати їх десь осторонь, бо це не справедливо.

Виставка відбудеться за ініціативи ГО "Відчуй". Її мета – привернути увагу до теми втрати слуху і адаптації нечуючих людей в суспільстві.

У рамках виставки «Коли тиша заговорила» представили проект «Зіркова Абетка, за участі співака Костянтина Дмитрієва. З метою популяризації та  вивчення жестової мови в нашій країні, взяли участь більше 30 відомих українців серед яких Маша Єфросиніна, Дмитро Монатік, Onuka, Катя Осадча, Ольга Фреймут, Юрій Горбунов, Наталія Могилевська, Андрій Хливнюк, Олександр Шовковський та інші. Учасники фотопроекту показали всі літери жестової мови, якою в нашій країні говорять понад 223 тисячі українці.

«Абетка жестової мови створена для людей з ідеальним слухом. Вона створена, щоб навчити їх бути чуйними. Вона має з’явитися у кожній школі, щоб стати для наших дітей уроком інклюзії на шляху до толерантного суспільства. В той же час наш проект має на меті зробити так, щоб люди з порушенням слуху стали сміливішими, щоб вони перестали соромитися», – зазначила Лариса Пишна, засновниця благодійного фонду «Відчуй».

Всі присутні переглянули соціальний ролик «Тиха опера», який було відзнято 12 травня під час опери "Набукко" на сцені Національної опери України на дві хвилини зник звук. На очах у здивованої публіки артисти хору продовжували співати, оркестр грав, але без жодного звуку. У такий спосіб одна з найбільших культурних інституцій країни долучилася до проекту "Коли тиша заговорила", присвяченого людям, що втрачають слух. Експеримент став новаторським не тільки для України, але й для всієї Європи.

Також під час виставки всі охочі мали змогу безкоштовно перевірити слух та почати вивчати жестову з освітнім проектом «5 слів». Гості  переглянули кліп на сингл Артема Пивоварова «Відчуй», що став піснею-месседжем проекту. На написання пісні Артема надихнула кінострічка про нечуючого діджея, а у зйомках кліпу взяли участь діти з порушенням слуху.

Виставка «Коли тиша заговорила» триватиме в Житомирі з 22 по 29 листопада 2018року в кінотеатрі «Жовтень» за адресою:Майдан Корольова 14 з 10:00 до 18:00.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до виставки!