Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

За несвоєчасне очищення прилеглих територій від снігу та льоду суб’єктів господарювання можуть оштрафувати

04.12.2018
За несвоєчасне очищення прилеглих територій від снігу та льоду суб’єктів господарювання можуть оштрафувати

03 грудня через несвоєчасне виконання робіт по очищенню прилеглих територій від снігу та льоду керівниками підприємств, установ, організацій, фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності інспектори КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» склали 8 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення і вручили 23 приписи на усунення виявлених недоліків.

«З настанням зимового періоду, погіршенням погодних умов - юридичні та фізичні особи, власники, керівники підприємств, установи, організації, фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані забезпечувати благоустрій та утримання в належному стані земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи користування, прилеглої до них території відповідно до чинного законодавства, існуючих Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі,- розповідають в Інспекції з благоустрою. - Утримувати в належному санітарному стані покриття тротуарів, територій, прилеглих до торгових центрів, об'єктів побутового обслуговування, громадського харчування, магазинів та інших об'єктів торгівлі, авторемонтних майстерень, автомийок, підприємств, установ, організацій на відстані 20 м по периметру об'єкту чи землекористування та до проїжджої частини вулиці".

Зимове прибирання суб'єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки громадських транспортних засобів.

 Підприємства, установи, організації, фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані:

- мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати, мітли, льодоруби тощо);

- мати достатній запас матеріалу (пісок, сіль, тощо) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;

- території прибирання очищати від снігу та льоду, та обробляти їх піском та іншими притиожеледними засобами;

- своєчасно очищати дахи, водостічні труби, карнизи від льоду із забезпеченням заходів безпеки (встановлення огорож на тротуарах, пішохідних зонах і негайним прибиранням скинутого снігу та льоду).

При утворенні ожеледиці власники та орендарі приміщень та тимчасових споруд  повинні обладнати сходи, які ведуть до приміщення або тимчасової споруди з вулиці, а також площадки перед зовнішніми дверима протиожеледним покриттям, а також розмістити таблички з написом «Обережно, ожеледиця!» та «Обережно, слизько!».

Довідково:

У разі бездіяльності та невиконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі відповідальні особи притягаються до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу відповідно до ст. 152 КУпАП.

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (850 - 1700 грн.).