Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Клімат змінюється, змінюй Житомир!

26.12.2018
Клімат змінюється, змінюй Житомир!

21 грудня в місті Житомир відбулася перша зустріч учасників процесу оцінки вразливості міста до змін клімату  «Клімат змінюється, змінюй Житомир!» за підтримки міжнародної кліматичної організації 350.org в рамках меморандуму про співпрацю задля досягнення цілі  100% ВДЕ.

Модератор заходу: Галина Семенець – експерт з публічного управління.

Спікер заходу: Ольга Шевченко – к.геогр.н., доцент Кафедра метеорології та кліматології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Учасниками заходу стали: представники виконавчих органів Житомирської міської ради, представники облдержадміністрації, консультант IFC, депутати міської ради, представники бізнесу, предстанивики університетів.

Доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Шевченко зауважила: «Житомир має амбітні цілі, є прогресивним містом та взірцем для інших міст. Часто чуємо тезу, що один доллар, вкладений в заходи з адаптації міста до зміни клімату, економить 5-10 доларів збитків, яких вдалося уникнути. Однак, сьогодні ця теза вже не така актуальна. Адаптація міста до зміни клімату це не лише економія коштів, а й збереження здоров’я та життя мешканців міст, створення комфортних умов проживання та діяльності у містах».

Про "Основні негативні наслідки зміни клімату для міст"   читайте  ТУТ.  Презентацію "Адаптація міста: принципи підготовки плану та підводні камені" переглянути можна ТУТ,  а "Міста та зміна клімату: міфи та реальність" ТУТ.

Тема клімату – це не лише економічна чи політична потреба сьогодні, але й глобальна вимога. Кліматична політика, кліматична стратегія – відносно нове поняття для міст України. Однак, ця тема не нова для світової спільноти в рамках досягнення цілей Паризької угоди та кліматичних переговорів ООН (СОР24),  утримання глобальної температури в межах 1,5 градуси.

15 грудня на переговорах COP24 в Катовіце затвердили Книгу правил Паризької угоди, яка деталізує угоду в частині моніторингу та звітування про досягнення цілей країнами. Однак, на глобальному рівні не досягнуто домовленості щодо гнучких механізмів, виконання зобов'язань щодо кліматичного фінансування, відшкодування втрат і збитків для найбідніших країн і, найгірше, щодо гарантій термінового підвищення амбіцій країн.

Коли країни не можуть домовитися лідерство переходить до міст, неурядових організацій, бізнесів, банків та їх міжнародних об’єднань. В Катовіце заступник мера Житомира та мер Чорткова розповідалипро власну стратегію переходу на 100% ВДЕ.

Довідково:

Стати учасником майбутніх заходів пов’язаних з темою клімат можна за телефоном: (0412) 48-11-94, департамент економічного розвитку міської ради.