Сайт працює у тестовому режимі. Стара версія сайту доступна за посиланням old.zt-rada.gov.ua

"Кров потрібна завжди, тому ми повинні ділитись", - Андрій Магалецький, донор крові

14.06.2017

Сьогодні, 14 червня, відзначають Всесвітній день донорів крові. В Житомирському центрі крові відбулась прес-конференція та урочисте вручення нагород донорам крові.

"Кров потрібна завжди, тому ми повинні ділитись. Сайт Донор.UA створює можливості для оперативного пошуку реціпієнтами необхідних донорів, адже сьогодні потреба в крові та її продуктах є значна", - Андрій Магалецький, координатор Житомирського осередку ВМГО "Асоціація молодих донорів України"

На сьогодні рівень донорства в Україні недостатній для покриття потреби. Тому фахівці Житомирського центру працюють у напрямку поширення інформації про донорство серед молоді.

"Ми регулярно запрошуємо учнів шкіл та садочків і пояснєюмо дітям про потреби здачі крові", - наголосила Алла Островська, заступник головного лікаря Житомирського обласного центру крові.

За останні 5 років кількість донорів зменшилась на 20%, а для 6 тисяч реціпієнтів області, які за рік потребують 17 тисяч переливань, такий рівень донорства є критично малий.  "Ми завжди готові допомогти знайти донора, тому що в критичний момент громадськість підтримувала наших бійців", -Павло Немов, начальник медичної служби військової частини Національної гвардії.

Наразі для зростання донорського руху необхідні не лише яскраві приклади Почесних донорів, а конкретні проекти та фінансування. Зокрема для ефективного використання бази донорів та зменшення часу на пошук донорів необхідне спеціальне програмне забезпечення.