Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Міський голова зустрівся з учасниками бойових дій на території інших держав

08.02.2019
Міський голова зустрівся з учасниками бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 8 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Афганістану, за участі міського голови Сергія Сухомлина, відбулося розширене засідання Житомирської міської спілки ветеранів афганської війни.

Міський голова Сергій Сухомлин сказав: «Кожного року ми пам’ятаємо та вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав. І в минулому році вперше за роки не залежності вручивши 22 квартири вашу мужність і подвиг було гідно оцінено. Хочу подякувати вам за те, що 30 років тому ви стали на оборону наших кордонів і по сьогоднішній день застосовуєте і передаєте свій досвід для боротьби з агресором».

Голова спілки ветеранів АТО та силових структур України «Щит України» розповів про участь у війні воїнів-прикордонників:

«Серед тих, хто брав безпосередню участь у тій війні, були і воїни-прикордонники. Вони, як і тисячі їх товаришів по зброї, гідно виконували свій військовий обов’язок, пройшовши страшні випробування, заплативши за це ціною власного здоров’я, а багато віддали своє життя. Прикордонники вели жорстокі бої на глибині до 100 кілометрів від кордону. Уже в січні 1982 року майже вся північна частина території Афганістану знаходилась в зоні відповідальності Прикордонних військ. По офіційним даним 518 прикорднонників, з них 83 офіцера загинули, як тоді було прийнято говорити при виконанні інтернаціонального обов’язку».

Також він додав, що покоління обпалене полум’ям Збройних конфліктів стало активним учасником розбудови Української держави. Воїни-афганцв сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності, їх бойовий досвід і тепер є запорукою багатьох перемог у боротьбі з російським агресором за Незалежність і територіальну цілісність України .

Під час зустрічі за особистий вагомий внесок у патріотичне виховання молоді, розвиток ветеранського руху та з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з Афганістану, нагородити Почесною відзнакою Житомирської міської ради «За заслуги перед містом III ступеню : Бурлаку Віталія Володимировича, директора міського позашкільного навчального закладу «Школа юного десантника» та Васільєва Вячеслава Олександровича, підполковника начальника сектору по роботі  персоналом Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

За проявлену мужність та героїзм, відданість військовій присязі, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій    на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Афганістану, нагородити Нагрудним знаком Міністерства оборони України «Знак пошани»:

Адамовича Агнатолія Олександровича, заступника голови Житомирської міської спілки ветеранів афганської війни та Відзнакою Міністерства оборони України медаллю «За сприяння Збройним Силам України»:Бурлаку Сергія Остаповича, члена Правління громадської організації «Бойове братство Житомирщини».

Памятною відзнакою Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та АТО медаллю «30 років з дня виведення військ Афганістану»:

Нарижних Віктора Івановича,голова громадської організаці «Бойове братство Житомирщини»;

Михайловського Івана Ігоровича,учасника бойових дій на території Республіки Афганістан;

Шахновича Валерія Борисовича, учасника бойових дій на території Республіки Афганістан.

Памятною відзнакою Житомирської міської спілки ветеранів афганської війни медаллю «Учаснику афганської війни»: Стрельченка Валерія Масимовича, заступника голови Житомирської міської спілки ветеранів афганської війни;

Горба Павла Володимировича, члена Правління Житомирської міської спілки ветеранів афганської війни;

Журбенка Павла Юрійовича, Члена Правління Житомирської міської спілдки ветеранів афганської війни.

Почесною відзнакою Спілки ветеранів антитерористичної операції та силових структур орденом «За захист Батьківщини» нагородити:

Панасюка Юрія Олександровича, голову Житомирської міськох спілки ветеранів афганської війни;

Сахацького Віталія Вікторовичі, голову громадської організації «Житомирська обласна спілка учасників та ветеранів АТО».

Довідково у 2018 році :

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей»             за результатами рішення міської комісії  щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення окремих пільгових категорій громадян у 2018 році призначено грошову компенсацію  20 родинам членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, які брали участь у бойових діях на території інших держав на суму 19 928,8 тис. грн.

Також 2 особам з інвалідністю II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав поліпшено житлові умови за рахунок міськвиконкому.

Органами соціального захисту населення забезпечено санаторно-курортним лікуванням 33 воїнів-афганців, з них 28 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 5 учасників бойових дій;

Органами охорони здоров’я забезпечено санаторно-курортним лікуванням  – 126 воїнів – афганців.

Наказами по лікарнях виділено 88 ліжок для ветеранів Великої вітчизняної війни, ветеранів афганської війни та прирівняних до них категорій.

За рахунок коштів місцевого бюджету надано фінансову підтримкуГО «Житомирська міська спілка ветеранів афганської війни», що об’єднує 700 воїнів-афганців, на загальну суму 58,7 тис.грн.для організації заходівучасникам бойових дій на території інших держав.