Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Фахівці департаменту освіти розповіли про альтернативні форми отримання загальної середньої освіти у Житомирі

08.02.2019
Фахівці департаменту освіти розповіли про альтернативні форми отримання загальної середньої освіти у Житомирі

 1 лютого, у зв’язку із ускладненням епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на кір та з метою попередження подальшого розповсюдження захворюваності, було прийнято рішення, що діти зможуть відвідувати навчальні заклади лише за наявності довідки про вакцинацію. Довідки вимагатимуться лише від тих, хто не має записів про вакцинацію або має протипокази.

А 8 лютого, розглянувши питання щодо доцільності відновлення освітнього процесу в закладах освіти міста, члени міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішили продовжити обмежувальні заходи у загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах та рекомендовано у закладах професійно-технічної освіти до 16 лютого включно.

Про те, як буде організовано навчання учнів, батьки яких не нададуть до освітніх закладів довідки про вакцинацію дітей чи щодо протипоказання до вакцинації,у разі відновлення освітнього процесу з 18 лютого розповіли під час брифінгу представники департаменту освіти міської ради.

Заступник директора департаменту освіти міської ради Раїса Кошевич поінформувала: «Департаментом освіти розроблено рекомендації щодо трьох альтернативних форм навчання: індивідуальна форма навчання,  екстернат і дистанційна форма навчання. Практика індивідуальної форми навчання і екстернату давно використовується житомирськими освітніми закладами. Дистанційну форму навчання впроваджуватимемо вперше, але, сподіваємося, що спільно з батьками і педагогами  буде створено умови і для такої форми навчання».

 Посадовець відзначає, що спільним індивідуальної, дистанційної форм навчання та екстернату є те, що учень не відвідує заклад освіти. При індивідуальному навчанні учень має обов’язково заключення лікарсько-консультативної комісії і працює з вчителем вдома індивідуально. Екстернат, у свою чергу передбачає самостійне опанування навчального матеріалу учнем, отримання екстерном консультацій вчителів, а в кінці року проходить атестацію за рік. За дистанційної форми навчання учень спілкується з вчителем наприклад через веб-портал закладу, скайп зв'язок, отримуючи домашні завдання електронною поштою.

«Спільним і позитивним для таких видів навчання є індивідуальна робота з вчителем, максимальна увага педагога до учня та можливість для школяра отримати підчас навчання якомога більше інформації та відповідей на свої запитання. Незалежно від того, що це альтернативні форми навчання, вони є абсолютно повноцінними, а також дають можливість отримати свідоцтво  з відзнакою та золоту чи срібну медаль Водночас не зовсім позитивним у такій освіті є те, що діти є ізольованими від спілкування з своїми однолітками», - зауважила Раїса Кошевич.