Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

"Містам України є чому повчитись у Житомира в сфері енергоефективної політики", - Микола Костриця

15.06.2017

Сьогодні у Житомирі розпочався дводенний проект Асоціації міст України та Житомирської міської ради "Створення ефективної системи енергоменеджменту та залучення інвестицій в програми з енергозбереження". Проект передбачає низку лекцій та дискусій, а також екскурсії до об'єктів соціальної інфраструктури Житомира, де вже реалізовані енергоефективні проекти. 

"Досвід - це велика цінність для місцевого самоврядування. Сьогодні ми будемо ним ділитись. Розпочнемо із стратегії розвитку міста. Тільки тоді, коли ми визначимо куди ми йдемо, ми можемо зрозуміти що нам потрібно робити. А містам України є чому повчитись у Житомира у сфері енергоефективної політики", - переконував Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку міської ради.

Робота проекту передбачає обмін досвідом між містами України в напрямку стратегічного планування розвитку міста, впровадження енергоефективних проектів та впровадження партисипаторних практик.

"Якщо ми не будемо створювати умови для розвитку бізнесу, креативної економіки та розвитку людського потенціалу, то які б стратегії ми не створювали - вони діяти не будуть", - наголосила Оксана Кисіль, національний експерт проекту ЄС "Угода мерів - Схід".

Участь у роботі проекту беруть представники міст із Волинської, Кіровоградської, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Чернігівської, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Сумської, Київської, Вінницької, Черкаської та Одеської областей. Фахівці міських рад, сільських рад а також представники об'єднаних громад обговорювали досвід Житомира у впровадженні проектів.

"Ви маєте багато ресурсів, але реалізація їх шкутильгає. Але це проблема всіх міст України. Є досвід і у вас і у всіх нас, і якщо ми його освоємо, то реалізація ресурсів буде на кращому рівні", - розповів Василь Бондар, Камінь-Каширський міський голова.

Робота команди триватиме два дні та покликана сформувати досвід у посадовців місцевого самоврядування у сфері впровадження ефективного енергоменеджменту.