Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Вперше за 25 років у Житомирі збудують сучасне приміщення школи

06.04.2017
Вперше за 25 років у Житомирі збудують сучасне приміщення школи

Після реконструкції будівлі Житомирської міської гімназії № 3 житомиряни отримують сучасне приміщення школи, де зможе додатково навчатися майже 300 учнів.

У 2016 році було заплановано капітальний ремонт старого корпуса міської гімназії № 3. Однак вчасно вдалося виявити, що в несучій стіні є тріщина, тому будівля була аварійна та несла загрозу для життя дітей. В минулому році було виконано роботи з демонтажу старої будівлі, влаштовано фундамент та колони 1-го поверху.

Зараз у школі навчається 970 учнів. У зв’язку з демонтажем старої будівлі та браком аудиторій класи довелося укрупнити, а школярі навчаються у дві зміни: у першу зміну – 545 учнів, у другу – 425 школярів.

Загальна вартість реконструкції будівлі Житомирської міської гімназії № 3 становить 35 102 651,00 грн.

«Дуже довго обговорювали проект будівництва гімназії, вносили зміни для того, щоб все ж таки нове приміщення відповідало потребам сучасної освіти. Цей об’єкт має стати знаковим для Житомира та дати можливість нашим дітям отримати комфортні умови навчання й декілька відмінний підхід до системи навчання», - зазначив міський голова Сергій Сухомлин.

Після будівництва школа отримає 20 сучасних класних кімнат, нову їдальню, площею у 350 кв. м, з новим харчоблоком та універсальну спортивну залу, площею у 360 кв. м, де висота стелі сягатиме 9 м. Також школярі отримають творчі майстерні для організації шкільного дозвілля.

«Проектувальники, якими є Житомирська філія Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція», внесли пропозицію щодо можливого розширення території. Це дасть можливість, у перспективі, збільшити кількість та облаштувати спортивні майданчики», - зауважив головний архітектор міста Євгенія Черкасова.

Загальна площа міської гімназії № 3 становить 2480 кв. м (існуюче приміщення), новий корпус матиме площу – 2859,0 кв. м. Таким чином площа школи з добудовою становитиме 5339,0 кв. м.

«Ми матимемо вільні входи та під’їзди, а для груп з обмеженими можливостями ми будемо мати пандуси та підйомник, що дозволить отримати дітям рівний доступ до освіти», - розповіла директор міської гімназії № 3 Марія Дорошко.

Будівництво нового корпусу відбувається з використанням сучасних енергоефективних технологій, з урахуванням потреб людей з обмеженими можливостями.

«Цього року ми плануємо завершити всі зовнішні роботи, аби на зиму перейти до внутрішніх робіт. Визначати часові рамки зарано, адже такого будівництва у Житомирі вже давно не було, головне, щоб процес не зупинявся», - наголосив Матвій Хренов, заступник Житомирського міського голови.