Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На обліку у службі (управлінні) у справах дітей міської ради перебуває 443 дитини

06.03.2019
На обліку у службі (управлінні) у справах дітей міської ради перебуває 443 дитини

Про це під час засідання виконавчого комітету міської ради поінформувала начальник служби (управління)  у справах дітей міської ради Ольга Бібла, звітуючи про роботу служби (управління) у справах дітей.

Впродовж звітного періоду фахівці служби (управління) у справах дітей працювали над реалізацією державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; забезпечення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту прав дітей; підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері охорони дитинства.

За клопотаннями служби (управління) за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності притягнуто 86 особи. Також проводиться інформаційно-консультаційна робота, здійснюються рейди, обстеження житлово-побутових умов проживання дітей.

Ольга Бібла, начальник служби (управління) у справах дітей міської ради зазначила: «Станом на 01 січня 2019 року на обліку у службі перебувало 443 дитини: в секторі опіки – 353 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких  89,24%  дітей влаштовано до сімейних форм виховання, та  в секторі профілактики – 90 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Із  353 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, 268 дітей влаштовано під опіку, 47 дітей виховується в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, 37 дітей перебуває в державних дитячих закладах. З інших регіонів до м. Житомира прибуло 77 дітей, з них 59 виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, а 18 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, які розташовані у м. Житомирі».

Очільниця служби (управління) у справах дітей наголосила, що  вирішення питань забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа є одним із пріоритетних напрямків роботи служби.

«У 2018 році за кошти  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та за додатково виділені кошти з місцевого бюджету було  придбано чотири квартири. Три однокімнатні квартири для осіб із числа дітей-сиріт надано на праві власності, одна однокімнатна квартира включена до житлового фонду соціального призначення  та надана на праві користування особі із числа дітей-сиріт. Також у 2018 році відбулося облаштування та відкриття двох дитячих будинків сімейного типу»,- розповідає Ольга Бібла.