Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відбулося свято зустрічі Весни

10.03.2019
У Житомирі відбулося свято зустрічі Весни

Сьогодні, 10 березня, житомиряни проводжали Зиму та зустрічали Весну,  просили один в одного пробачення у прощену неділю. Загальноміське свято «Залицяння до Весни» відбулося у міському Гідропарку. Різноманітні конкурси та забави, виступи творчих колективів, цікава та насичена програма подарували кожному присутньому гарний настрій.

Сьогодні у парку для житомирян та гостей міста виступили із музично-пісенними творами фольклорний ансамбль національного обряду «Родослав», ансамблі «Журавка», «Любавушка» і «Здвижаночка» та інші артисти. Справжнім сюрпризом для гостей свята став виступ народного вокального ансамблю «ЧІП».

Також на присутніх чекали пригощання головними стравами свята – млинцями та варениками,  розважально-ігрова програма для дітей, конкурси, забави,  театралізоване-обрядове дійство проводу Зими та зустрічі Весни. Обряд закликання Весни у Житомирі розпочався ходою житомирян центральною алеєю Гідропарку у супроводі оркестру «Сурми Полісся» та артистів ансамблю «Родослав». Кульмінацією свята стало  спалення ляльки Марени. Вона, яскрава й колоритна, зроблена з дерева та соломи, спалахнула й згоріла швидко, немов би ознаменовуючи швидкий відступ Зими та прихід Весни-красуні.