Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

19 березня у Житомирі відбудеться спільна конференція Проекту ЄС «Угода мерів Схід» (CoM East) та Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ). Акредитація ЗМІ

14.03.2019
19 березня у Житомирі відбудеться спільна конференція Проекту ЄС «Угода мерів Схід» (CoM East) та Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ). Акредитація ЗМІ

19 березня в Житомирі відбудеться спільна конференція Проекту ЄС «Угода мерів Схід» (CoMEast) та Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ), у якому, за попередньою згодою, візьмуть участь Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні і Молдові Ґійом Шойрер,  керівництво Швейцарського Бюро Співробітництва в Україні та Національного Офісу ЄЕВ,  національний експерт проекту CoMEast Оксана Кисіль, а також представники 26 великих і середніх міст центрального та західного регіону України, в тому числі трьох нових пілотних міст ЄЕВ – Львова, Сум та Черкас. Під час заходу відбудеться урочиста церемонія вручення Європейської Енергетичної Відзнаки  місту Житомир.

Конференція організована в рамках Муніципальної платформи «Енергетична та кліматична трансформація» Проектом ЄС CoM-East, Національним офісом Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ) – Асоціацією «Енергоефективні міста України» та міською радою м.Житомира і відбуватиметься у готелі «Рейкарц» (Замковий Майдан, 5/8).

 Для акредитації представників ЗМІ просимо звертатися до управління по зв’язках з громадськістю Житомирської міської ради за телефонами: 0412 48-12-01,  0412 48 - 12 -19  та електронною поштою: uzg.zt.rada@gmail.com.

Для довідки:

Європейська Енергетична Відзнака - це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Сьогодні понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали Європейську енергетичну відзнаку. Генеральний директорат Європейської Комісії з питань енергетики та транспорту у 2009 році визнав ЄЕВ «ефективним інструментом впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР або SEAP) в контексті Угоди Мерів». Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, а також підвищення обізнаності з цим колом питань на різних рівнях. Більше інформації на офіційній сторінці ЄЕВ: https://www.european-energy-award.org/.

Муніципальна платформа «Енергетична та кліматична трансформація» створюється з метою об'єднання територіальних громад міст та селищ, органів місцевого, регіонального та державного управління, приватних інвесторів або донорських організацій, проектів технічної допомоги та міжнародних організацій, бізнесу та інших зацікавлених сторін для вирішення питань формування та впровадження принципів сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату відповідно до засад європейської ініціативи Угоди мерів на регіональному та локальному рівнях та їх просування на національному рівні, як важливої складової енергетичної політики та стратегії України в контексті європейської інтеграції.  До завдань Платформи, зокрема, належить:

- Створення діалогу між представниками міст, селищ, територіальних громад та державними органами влади, які впливають на реалізацію енергетичної політики;

- Залучення приватного бізнесу до діалогу з містами, селищами, територіальними громадами щодо розвитку публічно-приватного партнерства при плануванні та реалізації сталої енергетичної політики;

- Створення платформи муніципальних проектів для Інвесторів (міжнародних та українських банків, донорів, бізнесу);

- Створення комунікаційної площадки щодо обміну досвідом та кращими практиками в питаннях сталого енергетичного розвитку, вирішенню організаційних, юридичних, фінансових та інших питань, що стоять перед містами, громадами, інвесторами, владою та іншими зацікавленими сторонами.