Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир відзначає День українського добровольця

14.03.2019
Житомир відзначає День українського добровольця

Сьогодні, 14 березня, Житомир традиційно відзначає День українського добровольця. На майдані імені С.П. Корольова родини загиблих добровольців, представники влади, духовенства, громадськості, ЗМІ разом із творчими колективами міста вшанували мужність та героїзм, відданість національним інтересам, патріотизм українських добровольців, яким вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію у 2014 році. Учасники урочистого заходу спільно виконали Гімн України, поклали квіти та лампадки до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та хвилиною мовчання згадали усіх загиблих українських добровольців. Нікого не залишили байдужими патріотичні виступи зведеного оркестру у складі духового оркестру Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, військового оркестру 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, естрадно-духового оркестру «Сурми Полісся» КЗ «Палац культури» Житомирської міської ради, вокального дуету «Забава» КЗ «Палац культури»,  а також зведеного духового оркестру та жіночого хору Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка.

Нагадаємо, саме 14 березня 2014 року з Майдану незалежності у Києві перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити - саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну. День українського добровольця – свято, що відзначається в Україні 14 березня. День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Довідково: Сьогодні, 14 березня, з 17:00 житомиряни та гості міста зможуть відвідати фото-виставку «Суворі будні АТО» та фото-сушку «ФОТО З ПЕРЕДОВОЇ» на Михайлівській. Також на головній пішохідній вулиці міста цього дня виступатимуть зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Джерельце» і представники національної скаутської організації «Пласт» (з 18:00 год.). У рамках відзначення Дня українського добровольця  о 18:30 год. 15 березня в Домі української культури відбудеться презентація виставки картин бійців та тихий благодійний аукціон «Війна та мир очима воїна».