Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На основі Концепції «Житомир – місто рівних можливостей» буде розроблено проект програми

14.03.2019
На основі Концепції «Житомир – місто рівних можливостей» буде розроблено проект програми

Сьогодні, 14 березня, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Ірина Ковальчук провела засідання міської міжвідомчої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, демографічного розвитку та гендерної рівності.

Доповідаючи про Концепцію міської цільової соціальної програми «Житомир – місто рівних можливостей» на 2020 – 2025 роки, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради наголосила на значенні приєднання Житомира до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад:

«Адже саме принципи цієї Хартії закладені в основу Концепції міської цільової соціальної програми «Житомир – місто рівних можливостей» на 2020-2025 роки». Європейська Хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад – це не лише декларативний документ, а документ, що спонукає до відповідних дій. Житомир, як відомо, є другим містом в Україні, яке після Вінниці, приєдналося Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. На даний час таких міст в Україні вже близько 50. Концепцію міської цільової соціальної програми «Житомир – місто рівних можливостей» на 2020 – 2025 роки було затверджено під час засідання Житомирської міської ради 7 лютого цього року».

«Ініціатором розробки міської цільової соціальної програми «Житомир – місто рівних можливостей» на 2020 – 2025 роки є депутатська група «Рівні можливості» Житомирської міської ради. Концепція майбутньої Програми має передбачати 5 основних етапів: І етап – навчальний та моніторинговий - проведення комплексних гендерних досліджень щодо реального становища жінок і чоловіків у м. Житомирі, підвищення спроможності посадових осіб місцевого самоврядування щодо інтегрування гендерної складової в роботу. Фактично цей етап вже розпочато.  Спільно з партнерами - ЖОМГО «Паритет» -  підготовлено  аналітичне дослідження «Ґендерне обличчя Житомира: вчора, сьогодні, завтра». У лютому цього року відбувся перший семінар-тренінг «Ґендерна майстерня для посадових осіб місцевого самоврядування». Другим етапом проекту програми має стати включення ґендерної складової до програм та інших документів; ІІІ етапом – реалізація гендерних ініціатив та заходів; ІV етап – моніторинг перебігу та перегляд заходів Програми з урахуванням моніторингу (за потреби); V етап – оцінка  результатів реалізації Програми», - розповіла Ірина Ковальчук.

Члени міської міжвідомчої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, демографічного розвитку та гендерної рівності одноголосно прийняли рішення доручити управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради спільно з громадськими організаціями розробити протягом ІІ-ІІІ кварталів 2019 року на основі затвердженої Концепції міської цільової соціальної програми «Житомир – місто рівних можливостей» на 2020 – 2025 роки проект відповідної міської цільової програми.

Під час засідання також було погоджено:

  • План дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок у Житомирській міській ОТГ на 2019 рік;
  • План заходів з виконання резолюції Ради Безпеки ООН №1325 «Жінки. Мир. Безпека» Житомирської міської ОТГ на 2019 рік.