Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Всі ми різні, але всі ми рівні. 21 березня у всьому світі проводять заходи у рамках дня «дітей сонця»

21.03.2019

21 березня у всьому  світі проводять заходи у рамках дня «дітей сонця» – Міжнародного дня людини з синдромом Дауна.

Вперше цей день був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна.

Основна мета - привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями. Вони своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому відрізняються від інших, а часто і перевершують їх.

Діти Сонця - особливі. Вони вражають приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування.

День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми.

«Сонячні» діти, як і всі діти з особливими потребами в Україні, мають відчувати себе рівноправними членами суспільства та бути захищеними і щасливими. Власним прикладом ми демонструємо, що толерантність і любов до ближнього – це ті основоположні цінності, які мають єднати українців.

Сьогодні о 14:00 год. в Житомирській міській раді (II поверх)відбудеться виставка-аукціон «Витвори Сонця» Вікторії Марчук. Кошти від продажу картин підуть на операцію для дитини Сонця Альони Бахуринської. Співорганізатори соціальної акції Житомирський державний університет імені Івана Франка, ГО «Молодіжна фундація європейських ініціатив», за сприяння управління у справах сім’ї молоді та спорту міської ради.